ASUS M5A97 anakartla RX580 uyumlu mudur?

Gökalp0809

Centipat
  • İşlemci: AMD FX-8350 8 çekirdek 4.01GHz
  • Bellek(RAM): 8 GB.
  • Ekran kartı: GT 630
  • Anakart: M5A97
  • RS-500-psar-ı3 Max output 130W 360W
  • Bu anakart RX580'i destekler mi?
  • Bu anakarta 8 GB daha RAM eklesem sorun olur mu?
  • FX8350 ile RX580 darboğaz yapar mı, yaparsa ne kadar rahatsız eder?
  • İşlemci değiştirmeli miyim ya da FX8350 ile darboğaz etmeyecek iyi bir ekran kartı var mıdır?
  • Anakart değiştirmeli miyim? Fazla soru sordum ama bu işlerden pek anlamıyorum, üzgünüm.
  • Güç Kaynağı Değiştirmeli miyim 500W a çıkmalı mıyım

• Anakartın PCI-e 2.0, ekran kartı 3.0 , hatrı sayılır bir performans kaybı olmaz.
  • Ram ekleyebilirsin. Araştırdığım kadarıyla anakartın destekliyor.
  • İşlemciyi overclock etmeden kullanırsanız RX580 ile darboğaz yapar. Fakat overclock yaparsanız bir sorun olacağını düşünmüyorum. Eğer OC yapmadan kullanırsanız oyunlarda 10-15 civarı belki daha fazla fps kaybı olur.
  • İşlemci konusunda senin kararın. Eğer OC yaparsan RX580 kullanabilirsin. Dersen ben anlamıyorum o işlerden, ekran kartı olarak RX560'a yönelebilirsiniz.
  • Anakart değiştirmenize gerek yok.
  • Tüm parçalarınızın TDP değerlerini araştırıp bulabilirsiniz. Hepsini toplayın.Güç kaynağınızın verdiği 360W'dan fazla çıkarsa değiştirmelisiniz. Eğer üstüne çıkmazsa yeterli olacaktır.

• Anakartın PCI-e 2.0, ekran kartı 3.0 , hatrı sayılır bir performans kaybı olmaz.
  • Ram ekleyebilirsin. Araştırdığım kadarıyla anakartın destekliyor.
  • İşlemciyi overclock etmeden kullanırsanız RX580 ile darboğaz yapar. Fakat overclock yaparsanız bir sorun olacağını düşünmüyorum. Eğer OC yapmadan kullanırsanız oyunlarda 10-15 civarı belki daha fazla fps kaybı olur.
  • İşlemci konusunda senin kararın. Eğer OC yaparsan RX580 kullanabilirsin. Dersen ben anlamıyorum o işlerden, ekran kartı olarak RX560'a yönelebilirsiniz.
  • Anakart değiştirmenize gerek yok.
  • Tüm parçalarınızın TDP değerlerini araştırıp bulabilirsiniz. Hepsini toplayın.Güç kaynağınızın verdiği 360W'dan fazla çıkarsa değiştirmelisiniz. Eğer üstüne çıkmazsa yeterli olacaktır.
Çok güzel şekilde anlamışsınız peki rx560 ın oyun performansı nedir acaba bir bilginiz var mıdır overclock işinden pek anlamıyorum

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı