Asus M5A97 Evo R2.0 Anakarta İşlemci HDD ve RAM Tavsiyesi

Serhat Şahinler

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, sistemim arızalandıktan sonra yeni bir sistem toplayayım dedim. Öncelikle Asus m5a97 evo r2.0 anakart, Asus R9 270 ekran kartı aldım. İşlemci olarak AMD FX 8320, hiç olmadı fx 8300 alacağım. PSU olarak Cooler Master 620 watt power var eski bilgisayarımda. Kurtarırsa onu kullanacağım. Bunlara ek olarak hangi marka RAM seçeyim ? İşlemci soğutucuyu hangi marka ve model alayım ? Kasa, HDD olarak hangi marka alayım ? Bütçem max 1000 TL. HDD 1 TB düşünüyorum bu arada. Bu sistemin sorunsuz çalısması için ne yapabiliriz ? İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar, Cpu, HDD, soğutucu ve RAM. Aslında açık açık yazdım üstte hocam. Bana markaları önemli. Mesela RAM hangi marka almalıyım ? Anakart ve ekran kartını aldım, diğer birleşenleri bu hafta alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
upload_2015-2-8_22-5-43.png

HDD soğutucusuna neden ihtiyaç duyuyorsunuz?

Güç kaynağın yeterli onu kullanmaya devam et. Amd 8350 ile 8320 arasında 123₺ fark var. Çok bir fark yok aralarında bence 8320 al. Ram olarak geçen gün Gskill 8 gb ddr3 1600 mhz indirimdeydi. Şimdi tekrar fiyatı artmış. 1866mhz ile arasında fiyat farkı yok. Gskil 8gb (2x4Gb) Ddr3 1866 mhz rami tercih edebilirsin. Hard disk olarak 1 Tb Western Digital Green işini görür.
Adsız.jpg

iyi akşamlar.ceza almışım ondan yazamadım.Asus un sitesine baktım sonunda araştıra araştıra anakartın Qvl listesini buldum :)
birebir desteklediği ram olan www.vatanbilgisayar.com: Corsair 8Gb (2X4Gb) Vengeance Ddr3 1600Mhz Cl9 Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar Corsair ram i almaya karar verdim.açıkçası önerdiğiniz G SKILL e pek güvenemedim.listede kodu yoktu zaten.işlemci AMD FX 8320 alıcam.hdd sizin önerdiğiniz markayı alıcam.İşlemci soğutucu olarak www.vatanbilgisayar.com: Cooler Master Hyper Tx3 Evo Lga775/1155/1156/1366 & Am2/Am2+Am3/Am3+/Fm1 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar bunu düşünüyorum.hem 2. fan desteğide varmış.kasayı tam karar veremedim.ASUS M5A97 EVO anakartlar sorunlu diyorlar ama ben ASUS a cidden güveniyorum.eski anakartım ASUS ve hiç sorun çıkartmadı desem yeri var.yabancı forumlarda araştırdım ilk çıkan seriler öyleymiş .bakalım toplayalım göreceğiz

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı