Asus M5A97 LE - FX-6300 uyumu

ozeceze

Kilopat
Daha fazla  
Asus M5A97 LE R2.0 AMD970 4D3 PCIE 6SATA6 Anakart - Gold.com.tr AM3+ soketli bir ana kart
AMD FX-6300 İşlemci X6 3.5/4.1GHZ 14MB AM3 - Gold.com.tr AM3 soketli bir işlemci.

Bu ikili en çok duyduğum ikili alt segmentte ama ikisi uyumlu mu ? AM3+ ana karta AM3 işlemci takılır mı ?

Bu ana karta HD7870 + 4 GB Corsair Vengeance 1600mhz + 120gb SSD takacağım

RHINO 432 600W MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar Kasa olarakta bunu seçtim, bunun yerine en fazla 200 liralık kasa önerilerinizide beklerim ama 600w-550watt'dan aşağı olmamalı.

ÖZELLİKLE MERAK ETTİĞİM ŞEY AM3+ Ana Karta AM3 İşlemci takılır mı uyum sorunu olur mu ?

Hangi belleği almalıyım ? Link atarsanız sevinirim, 4 gb soğutuculu olmasına önem veriyorum ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu umrunda olmasın O.C. yok ortada. İlerde 4GB yeterli değil olmayabilir bu sistem için. Oyun oynamak isteyenlere için almışsın sonra bir bakarsın video renderlıyorsun.

Bütçeden ötürü ilk başta 4gb alıp 1-2 ay sonra 1 tane daha 4 gb eklemem gerekiyor.

Hocam kırpa kırpa tasarladım ama ilave olarak ilk işim 4gb Ram olacak :) 4+4 olacak ilaveden sonra yani.

Msi 970a-g46 4xddr3 2133m Usb 3.0 Am3+ (970A-G46) - Gold.com.tr

Ana kart olarak bunu alacağım. Asus M5a97 LE 8pin değil 4 pin girişli. Bu sorun olur diye düşündüm MSI olanını alacağım.

Bahsettiğiniz anakartı kullanıyorum. Benim için tek eksiği kasadaki USB 3.0 portu için slot yok. Onun dışında çok güzel. Yani kasanın USB 3.0 portunu kullanamıyorsunuz. Arkada 2 tane var o ayrı. :D Ama o kadar da takmıyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı