Asus M5A97 LE R2.0 1 uzun 4 kısa Bip sesi sorunu

burak da

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler, PC'yi yeni topladım, birleştirdim. Power tuşuna bastığımda tüm her şey çalışıyor fakat önce bir bip sesi sonra bir uzun bip 4 kısa bip sesi geliyor ve monitöre görüntü gelmiyor.
1 kısa 4 uzun bip sesine donanımsal hata diyor ama hangi parça bilmiyorum, başka bir masaüstü de yok yakınımda deneyebileceğim.

Sistem:
İşlemci: FX 8350
soğutucu: cm hyper 212 evo
Ekran kartı: Sapphire r9 280x dual x
Anakart: asus m5a97 le r2.0
RAM: Kingston Hyperx Fury White 1866 DDR3 (Kodu : HX318C10FW/8)
PSU: Zalman ZM 600LX
HDD: 1 TB WD BLUE 7200RPM
Monitör:AOC E2270SW
-Monitör VGA, DVI dönüştürücü ile ekran kartına bağlıyorum. Monitörü laptopa bağladığımda çalışıyor monitörde sıkıntı yok sanırım.

Denediğim çözümler:
-Tüm parçaları söküp taktım, RAM'leri söküp yerlerini değiştirip tüm slotları tek tek denedim.
-BİOS pilini çıkarıp bekleyip taktım, CLRTC olayını da denedim.
-Ekran kartını diğer slotta denedim.(Evde iken başka anakartta denediğimde e.k. çalışıyordu)
-İşlemciyi çıkarıp taktım yenden.
-Laptopun HDD'yi (şuan halihazırda kullandığım) taktım üzerindeki HDD yerine denedim.

Sonuç hala aynı 1 uzun 4 kısa bip sesi ve sistemde her şey çalışıyor. Görüntü gelmiyor.

1- Sorun HDD ile alakalı olabilir mi? (İçerisinde sistem kurulumu bilmiyorum) BIOS'a ulaşamıyorum görüntü yok çünkü.
2- VGA-DVI dönüştürücüsünde sorun var desek anakarttan yine de bip sesi gelir mi ? (Çünkü kabloyu (dönüştücüyü) söküp deniyorum yine aynı ses.)
3- Anakartın BIOS sürümünü bilmiyorum BIOS menüye ulaşamadığım için. Kingstonun sitesinden anakartımın bu model RAM'i desteklediğini görebiliyorum fakat BIOS sürümü eski ise o yüzden RAM desteği sağlamıyor olabilir mi ? Çünkü RAM uyuşmazlığı olunca görüntü gelmiyordu topladığım diğer PC'de. Elimde başka da RAM yok tabi. Deneyemiyorum.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler, çözümlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelişmeler:
-Kesin çalışan ram denedim listede olan ama yine aynı sıkıntı oldu şuan başka bi çözümüm kalmadı pc yi sırtlanıp eve götürücem galiba

ÇÖZÜLDÜ: PC bileşenlerinde bir sıkıntı yok ancak ekran kartının DVI girişleri biraz yalama olmuş bir de VGA-DVI dönüştürücü bozukmuş. HDMI ile PC yi TV ye bağlayıp denedim yine o bip sesleri geliyor CPU fan error veriyor sonra F1 ile BIOS a erişiyorum. Sonrası geliyor zaten.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı