ASUS M5A97 LE R2.0 Sisteme Harddisk Önerileri

M.Emre

Hectopat
Daha fazla  
Selamün Aleyküm arkadaşlar harddisk almayı düşünüyorum. İnşallah yarın alıcam. Buraya bilgisayarım kitleniyor diye konu açmıştım, arkadaşlar harddiskini değiştir dediler. O yüzden bana harddisk önerirmisiniz. Tabi açtığım konuda öneride bulunmuşlardı fakat ben yine de bida sorayım dedim.(bütçe en fazla 200 tl.)

Sistemim;
  • Amd Fx 6300
  • ASUS HD7850 2 GB 256 BIT DırectCu II
  • ASUS M5A97 LE R2.0
  • 8 GB Kıngston 1600 MHZ
  • 700 Watt 80 Plus Cougar Cmx
  • Cooler Master :CM 690 NVIDIA Edition
  • Harddisk: SAMSUNG HD161HJ

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla kardeşim. O linkteki hdd kapasite olarak daha büyük olabilir. Ama sarsıntı koruması varmı? Gerçek 7200 rpm'mi? Verilere erişim süresi kaç ms? Bence arşivleme yapmayacaksan Cav.Black al.

Kasanın usb girişlerinin ordan 2 tane şekil var silindir 2 çizgili şeklinin üstündeki ışık HDD çalıştığını gösterir.

Kırmızı ve yeşil olan ışık değil mi? O zaman benim harddiski değişmeme gerek yok. Ramlerimde prblem varmıdır sizce bu benim için çok önemli çünkü param sınırlı. Hd tune programı sağlıklı gösteriyor harddiski.

Valla kardeşim. O linkteki hdd kapasite olarak daha büyük olabilir. Ama sarsıntı koruması varmı? Gerçek 7200 rpm'mi? Verilere erişim süresi kaç ms? Bence arşivleme yapmayacaksan Cav.Black al.
Kardeşim dediğini alıcamda önerdiğin harddisk oturduğum ilde yok.

Arkadaşlar kusura bakmayın fakat sizce problem ramde mi? Harddiskde mi? Ona göre birini alacağım. Uzman arkadaşlar bir el atsa.

Bir tanıdığından veya "bakkal"dan yedek parçalar bul ve kombinasyon yaparak parçaları değiştir. Sorunun hangi parçadan olduğunu anlarsın. Sorun HDD'de dediler diye gidip hemen HDD alma. Zaten bütçen de yokmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı