ASUS M5A97 R2.0 Açılışında SSD ve HDD Görmeme Sorunu

İsog3n

Kilopat
Merhaba arkadaşlar anakartım asus m5a97 r2.0 .. Ram Corsair Vangrance 1600 mhz. Şimdi bilgisayar ilk açılışında Anakarta bağlı kingston v300 120 GB SSD e WD 1 TB hard disk görmeden açılıyor. Dolayısıyla da reboot and select proper boot device hatası ile karşılaşıyorum. Bilgisayarı İkinci bazende üçüncü açılışında windows açılıyor.İşletim sistemi SSD'ye kurulu win 8.1. SSD arızalı olabilir diye düşünüp işletim sistemini 1 TB'lık harddiske yükledim ama yine aynı sorunla karşılaşıyorum. Sata kablolarını değiştirip tekrar denedim ama durum aynı. Masaüstü bilgisayarım 2 ay oldu alalı. İlk bir ay bir sıkıntı yoktu ama BIOS'u update ettikten sonra ilk öncelikle bilgisayar açılmıyordu ikinci açılışında açılıyorsu sonradaSSD ve HDD'yi görmeden açılıyor. Anakartın sorunlu olduğunu düşünüyorum olmazsa sistemi topladığım vatan computera götüreceğim ama ilk öncelikle buradan konu açıp çözüm bulabilir miyim diye konu açayım dedim. Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer bu sıcakta kasayı götürmekte ayrı bir sıkıntı olacak benim için.. :)

Bu arada BIOS sürümü 2501'di. 2601'e geçmiştim sonradan tekrardan 2501'e döndüm ama hata ile tekrar karşılaşıyorum onuda belirteyim dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı