Asus M5A97 R2.0 Anakart Mac OS Bios Ayarları

brltpc

Kilopat
Makaleler
31
Yer
Artvin
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri Bölge Uzmanı
Arkadaşlar mac os x kurmak için biosta bir takım ayarlar yapmak gerekiyor ben sadece bir ayarı bulabildim diğerleri yok yada ismi farklı yardımcı olursanız sevinirim. Sorun usb boot etmiyor.

Tam olarak sorun nedir? Clover menümü gelmiyor? Clover menüden yukleme seçtikten sonra sistem kapaniyormu? Biraz daha açıklarsanız daha iyi olur. -v komutu ile başlatıp sistemin takıldığı yetin ekran görüntüsünü alıp burada paylaşın.

Sorunu yazdım usb den boot ediyorum ama direk windowsa geçiyor clover ekranı gelmiyor.

Tam olarak sorun nedir? Clover menümü gelmiyor? Clover menüden yukleme seçtikten sonra sistem kapaniyormu? Biraz daha açıklarsanız daha iyi olur. -v komutu ile başlatıp sistemin takıldığı yetin ekran görüntüsünü alıp burada paylaşın.
Boot etti ama şimdi aşağıdaki hatayı alıyorum.
rsz_20150401_001917.jpg

Kurulum için kullandığın imaj AMD için değilse, AMD sistemler için kurulum imajı hazırla. İmajı burdan indirebilirsin.http://www.hackintosh.zone/hackintosh-downloads/file/810-nireshs-yosemite-with-amd-intel/
Eğer zaten AMD imajı kullanıyorsan, boot ekranında şu kodu dene:
Kernel Cache=amdfx
Burdada senin anakarta nasıl yükleme yapıldığı ayrıntılı anlatılmış. Rehber Lion kullanılmış ancak sen rehberi referans olarak kullanabilirsin.

ontec.blogspot.ch: Onur ÜNLÜ: AMD FX İŞLEMCİLER İÇİN HACKINTOSH KURULUM REHBERI

Son düzenleme:
Kurulum için kullandığın imaj AMD için değilse, AMD sistemler için kurulum imajı hazırla. İmajı burdan indirebilirsin.http://www.hackintosh.zone/hackintosh-downloads/file/810-nireshs-yosemite-with-amd-intel/
Eğer zaten AMD imajı kullanıyorsan, boot ekranında şu kodu dene:
Kernel Cache=amdfx
Burdada senin anakarta nasıl yükleme yapıldığı ayrıntılı anlatılmış. Rehber Lion kullanılmış ancak sen rehberi referans olarak kullanabilirsin.

ontec.blogspot.ch: Onur ÜNLÜ: AMD FX İŞLEMCİLER İÇİN HACKINTOSH KURULUM REHBERI
Teşekkürler.

Beyler yardımlarınız için sağ olun ama ben pes ediyorum çok sıkıntılı bir iş çok fazla zaman istiyor inanın dinlenecek vaktim kalmıyor. Ben Windows 10'u indirip kullanayım, zaten MAC OS X için yapılmış bir donanım var biz uymayanı uydurmaya çalışıyoruz zaten intel de olsa amd de olsa fark etmiyor çoğu kullanıcı stabilite sorunu yaşıyormuş biz yine pencerelere cevap ;) Herkese yardımlarından dolayı çok çok teşekkür ederim hakkınızı helal edin vaktinizi aldım. @montezuma

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı