ASUS M5A97 r2.0 anakarta SSD önerisi

Sheandex

Centipat
Daha fazla  
Şu an sahip olduğum SSHD bad sector ve Ultra dma CRC error sebebiyle sürekli mavi ekran vermekte. Hatta bununla ilgili konu açmıştım incelemek isterseniz: Mavi Ekran Hatası için açtığım konu.
Sormak istediğim soruya gelelim. Eğer bir SSD alıp Windows'u bu diske kursam diğer SSHD'yi biçimlendirip depolama için kullanabileceğimi birkaç kişiden duymuştum, bunu yapabilir miyim? Ek olarak anakartıma uygun mudur bu SSD modelleri?
Bütçe düşük olduğundan şu anlık almayı düşündüğüm SSD modelleri şunlar(500-600TL civarı):
Kingston A400
Kinsgton Hyper X Fury
Crucial BX500
Sandisk

Sistemim de şu şekilde:
ASUS M5A97 r2.0 AMD.
AMD FX6300.
GeForce 1050 Ti.
4x2 8 GB RAM.
Seagate 1TB SSHD ST1000DX001.
Sistem ekran kartı değişmesi ve bir RAM eklemesi hariç yaklaşık 7-8 yıllık olduğundan PSU ve RAM ayrıntılarını bilmediğimden yazamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boşu boşuna pahalı filan değil. Çoğu modelin aksine DRAM içeriyor. İyi bir de kontrolcüsü var. Bilmeden konuşmayın.
Tabi ki de pahalı? Ama sizin gibiler bunu hala anlamıyor. Ben hep karşı çıktım ve çıkacağım. Bu SSD 650 TL fakat 750 TL gibi bir fiyata satılıyor. Samsung en iyi SSD üreticilerinden fakat satıcılar biraz fazladan satıyor. Hitap şeklinizden de hoşlanmadım lütfen daha kibar yazmaya çalışın. Ama zaten ben son olarak parayı basıyorsa fikir niyetine 870 Evo al dedim kullanıcıya. Ama büyük ihtimal sizin önerdiğiniz Orta-Yüksek Sınıf WD Model SSD alacak. O yüzden bence konu kapanabilir. İyi forumlar dilerim Sayın erme...

Tabi ki de pahalı? Ama sizin gibiler bunu hala anlamıyor. Ben hep karşı çıktım ve çıkacağım. Bu SSD 650 TL fakat 750 TL gibi bir fiyata satılıyor. Samsung en iyi SSD üreticilerinden fakat satıcılar biraz fazladan satıyor. Hitap şeklinizden de hoşlanmadım lütfen daha kibar yazmaya çalışın. Ama zaten ben son olarak parayı basıyorsa fikir niyetine 870 Evo al dedim kullanıcıya. Ama büyük ihtimal sizin önerdiğiniz Orta-Yüksek Sınıf WD Model SSD alacak. O yüzden bence konu kapanabilir. İyi forumlar dilerim Sayın erme...
750 TL filan değil. 588 TL.

Hitap şeklimde bir şey yok, ama yine de dikkat edeceğim.

750 TL filan değil. 588 TL.

Hitap şeklimde bir şey yok, ama yine de dikkat edeceğim.

Bu SSD derken 870 EVO'dan bahsettim. Hitap şekliniz bana göre rahatsız edici ve hoşlanmıyorum.

Bir tartışma olmadan söyleyeyim Hyper X Fury olacak tercihim büyük ihtimalle ne kadar eski olsa da 2-3 hafta sonraki duruma göre belki fikrim değişir. Konuyu kapatabiliriz.

@377660 A400 kronik sorunlu olmasının yanında 2D NAND olduğu için önermiyoruz.

Geri
Yukarı