ASUS m5a97 R2.0 Bilgisayarım aniden kitleniyor

• Konuyu başlatan renny12
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 768
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
R

renny12

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorunumdan bahsetmek istiyorum. Uzun süredir çektiğim bi sorun. Bilgisayarım belirsiz zaman aralıklarıyla kitleniyor hiçbir komut işe yaramıyor. Tek çözüm kasanın üzerinden kapatmak. İster ağır bi oyunda olayım ister Youtube, Facebook da dolanayım farketmiyor aniden kitleniyor.

Bilgisayarımın özellikleri :

• İşlemci : AMD Fx 6300
  • Ekran Kartı :ASUS HD7850-DC-1GD5
  • Anakart : ASUS m5a97 R2.0
  • Ram : Gskill 2x4gb RipjawsX ddr3 1866 mhz cl9 1.5v
  • Güç kaynağı : thermaltake lt-600al2nl
  • HDD:seagate barracuda 250gb 7200.10 (5 yıllık hdd)
Bilgisayar toplarken sadece HDD'yi değiştirmedim. Diğer eşyaları 5-6 ay önce aldım.

Aklima HDD'den olabileceği geliyor ama emin olamıyorum ekran kartından felanda olabilir.

Yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar cidden usandım artık.

Teşekkürler...

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen HDD'den kaynaklanıyordur. Sıcaklıklar da problem yok. :)

Ya işte tam emin olmadan hdd değiştirmek istemiyorum diğer forumlardaki buna benzer hatalarıda okudum hdd değiştirdim bilmemne değiştirdim olmadı felan diyorlardı tereddürtte kaldım. Bad sector hakkında bilgi verirsen birşey söyleyebilirim :)

HDTune ile bir taratın HDD'nizi. Sonuçları yazarsınız.

Buyrun sonuncu da şuan taranıyor onuda atacağım.

hdd1.png

hdd2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi de güzel kardeşim sen geçen aynı konuyu açtın biz de sana 2 sayfa tavsiye verdik. Yani madem yazdıkalrımız zerre umurunda değil, o zaman değerli vaktimizi neden çalıyorsun? Mal mıyız biz sana cevap veriyoruz oturup ? Yani ben anlamıyorum neden insanlar verilen tavsiyelere uymaz, sürekli ağlar ve sürekli yeni konu açar. Yeni konu açınca ne oluyor? Sistemin tamir mi oluyor birden bire ?

AMD Fx 6300 Bilgisayarım aniden kitleniyor | Sayfa 2 | Technopat Sosyal

HD Tune 2.55 kullanıyorsun. Baktın mı bu program hangi tarihten kalma diye ? Güncel HD Tune ile SMART bölümünden EG koy, bakalım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı