ASUS M5A97 R2.0 Nasıl Bir Anakarttır ?

Asus M5A97 ve FX 6300 kullanıcısıyım. Bu ikiliyi tavsiye ederim.

Overclock konusuna gelecek olursak merakımdan dolayı 4.4 hızına kadar getirdim, stok fan ile.
Overclock bilinçli olarak yapıldığı taktirde zararlı değildir. Emin adımlarla yapmak gerek. Bunun için soğutma önemlidir. Stok fan ile overclock tavsiye etmem. Artı FX 6300 işlemciyi tam yük altında kullanabilecek uygulama, oyun olduğunu düşünmüyorum. İleriki zamanlarda yaparsın. Benim kasamın (Zalman Z3 Plus) hava sirkülasyonu çok iyi olduğu için ve fan sesinin beni rahatsız etmemesinden dolayı işlemcimi 4.4 Ghz hızında, fan ayarınıda 40' dereceden itibarek 100% dönüş hızı ile çalıştırıyorum.

FX 6300 işlemcinin overclock ihtiyacı yoktur.
Overclock için işlemci soğutucusu şarttır.
Overclock zararlı değildir. Dejavantajı ürünün ömrünü yemesidir.

Arkadaş performans modunu diyor galiba. Ben i7-4770K ile stok soğutucu kullanırken hep performans modunda kullanıyordum. O ayar, otomatik olarak OC yapmıyor. Sadece stok hızda, işlemciden alabileceği en iyi performansı almaya çalışıyor.

Şimdilik performans modunu kullanmak istiyorum. Onun için stok fan yeterli olacaktır sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı