ASUS M5A99FX PRO İle AMD FX X8 8350 Uyumu

bigcty3

Hectopat
Sizce sistem nasıl cpu yeterli mi ? Ve en önemlisi sorun çıkar mı ?

KlL2QE.png

Kasa biraz fazla pahalı. Güç kaynağı dahil kasaymış gibi para vereceksiniz, bir de ekstra güç kaynağı alacaksınız. Direk bir Corsair 400R alın.

Kasa biraz fazla pahalı. Güç kaynağı dahil kasaymış gibi para vereceksiniz, bir de ekstra güç kaynağı alacaksınız. Direk bir Corsair 400R alın.
Corsair 400R stokta yok. CoolMaster HAF 912 alabilirsin ve artan parayı ekrankartına yatırarak R9 290 alırsın. Gerisi güzel.

SSD'yi Samsung 840 EVO 120GB Al. Daha iyi. Eğer çok aşırı OC yapmayacaksan M5A99FX fazla. M5A97 R2.0 veya EVO modeli yeteri kadar iş görecektir. RAM'lere boşuna para veriyorsun. 1600 bile alsan olur. Arada FPS farkı yok. Kablosuz PCI kart alma pişman olursun. Çünkü sistem oyun vb. iş yaptığında Ekran Kartı - Anakart aktarımı sırasında portlar hızlanınca Wireless ağı görse dahi bağlanmama veya ağdan düşme olaylarına sahip olacaksın. ( Şahsen yaşadım. ) Monitör olarak ASUS - Samsung - Philips'ten vazgeçme. Kasayı PSU + KASA şeklinde al daha iyi olur. Geri kalanı dengeli. Eğer para artıyor ise Ekran kartını GTX 780 yapabilirsin.

Bilgin olsun dostum, ben olsam o Sandisk ssd yi hemen değiştirirdim. Vadettiği hızı vermiyen bir ssd. Daha çok OCZ ve Kingston HyperX gibi kendini kanıtlamış markaları almanı öneririm.

Samsung EVO SSD kullanıyorum. Kaliteli ve ilk günkü gibi halen hızlı. Kendine has yazılımı ile max ayara sabitliyor. Önerim Samsung EVO . Kingston HyperX alacaktım. Ciplerde patlamalardan dolayı yavaşlama oluyormuş. Vazgeçtim. Yoksa benimde ilk tercihim Kingston'du.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı