ASUS M5A99FX Pro r2.0 sistem kaç saniyede açılmalı?

Makaleler
6
Daha fazla  
Ben süre tuttum ve 15 sn de açılıyor sizce bu normal mi ?

• ASUSM5A99FX PRO R2.0 -COOLER MASTERHAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W
  • PIONEER DVR-S20LBK 24X ± DOUBLE LAYER LABELFLASH -POWERCOLOR HD7970 V3
  • GSKILL 16GB (4X4GB) RIPJAWSZ DDR3 1866MHZ -LOGITECH Z-313 2+1
  • AMD FX X8 8350 -LOGITECH G103 - ASUS23'' VX238H -MICROSOFT OPTICAL MOUSE 100
  • WD 3.5" 1TB CAVIAR BLUE -CORSAIR 120GB NEUTRON GTX (555MB OKUMA / 330MB YAZMA)
  • COOLER MASTER HYPER 212X -COOLER MASTER MEGAFLOW 200MM

Son düzenleyen: Moderatör:
25 Sn. çok geç bence. Ben imzamdaki sistemle 7-8 sn.'de açıyordum.

Sanırım süreyi son anda kısalttı arkadaş. 15 saniyede açılması demek, ya bir güncelleştirme var, ya yapılmış, yada başka bir sorun var.

Windows 8'de hızlı başlat özelliği var zaten. Bilgisayar kapandıktan sonra daha hızlı açılmasını sağlıyor. SSD'siz laptop saniyeler içinde açılıyor. Bir de InstantOn var zaten Asus'larda. Onu kullanırsam 2-3 saniyeye kadar düşüyor. SSD lazım :)

Windows 8'de hızlı başlat özelliği var zaten. Bilgisayar kapandıktan sonra daha hızlı açılmasını sağlıyor. SSD'siz laptop saniyeler içinde açılıyor. Bir de InstantOn var zaten Asus'larda. Onu kullanırsam 2-3 saniyeye kadar düşüyor. SSD lazım :)

SSD zaten bende var. Pcde kullanıyorum.

15 saniye biraz fazla o zaman. Her zaman mı öyle açılıyor ? Açılışta açılan programlar ve virüs programı da önemli tabii.

Sanırım süreyi son anda kısalttı arkadaş. 15 saniyede açılması demek, ya bir güncelleştirme var, ya yapılmış, yada başka bir sorun var.

Windwos updateye baktım ve güncelleştirme yok. Acaba sorun nedir ?

- - - Güncellendi - - -

15 saniye biraz fazla o zaman. Her zaman mı öyle açılıyor ? Açılışta açılan programlar ve virüs programı da önemli tabii.

Açılışta açılanlar :
KASPERSKY
AMD Catalyst Control Center
Hamachi

- - - Güncellendi - - -

Pcyi açarken düğmeye bastığımız anda mı süre tutuyorum doğrusu öyle mi ?

Bence Kaspersky sıkıntılı. Gördüğüm ve denediğim en kasıntı güvenlik programı. Bilgisayarın anasını ağlatıyor tabiri caizse. Kurtulabiliyorsanız bence en başta ondan kurtulun.

Bu kötü oldu işte. Ben 30 gün bile dayanamadım Kaspersky'e. Kesin konuşmamak lazım yine de fakat eldeki bilgilerle tahminim bu.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı