ASUS M70AD Ekran kartı Değişimi

Hasan YİĞİT

Hectopat
Daha fazla  
ASUS M70AD kullanıcısıyım. Nvidia GT640 ekran kartım var. Oyunlarda daha yüksek performans almak için ekran kartımı değiştirmek istiyorum. GTX750ti düşünüyorum. Rahatça değiştirebilir miyim? Yani ASUS M70AD'ye istediğim ekran kartını takabilir miyim veya nasıl bir yol izlemem gerekir?

Laptopların bir çoğu ekran kartı değişimine izin vermez. 750 ti dediğin masaüstü grafik kartı. Zaten onu laptopa takamazsın

Çok pardon ya gt 640 görünce direk laptop sandım sanki m varmış gibi sonunda hiç bakmadan yazmışım özür dilerim. 750 TI ben de kullanıyorum çok enerji tüketmeyen bir kart, zaten ek güç girişi bile yok. sitede 4. nesil core işlemci diyor fakat hangisi olduğunu göremedim. Biraz darboğaz yapabilir fakat kesinlikle bir fark yaratacaktır

Anakart bu modellerde özel olduğu için yeni bir power alıp sonra ekran kartını daha rahat kullanmayı düşünüyorum bu seferde anakartı powera bağlama konusunda sıkıntı çekermiyim acaba ?

PSU'nun kaç watt olduğuna bakabilirsin kasayı açıp, bence de en sağlıklısı psu ve ekran kartını birlikte almak. Girişlerin uymayacağını düşünüyorsan zaten tüm anakartlarda 24 pin bir giriş oluyor. Sabittir bu. Bir de chipset için 4 pin ya da 6 pin güç girişi oluyor işlemcinin takıldığı yerin üstünde. Eğer gtx 750 ti alacaksan zaten o kartın ek güç girişi yok, ben de aynı kartı kullanıyorum

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
PSU değiştiremeyeceğin için 300w'a denk gelen bir ekran kartı takabilirsin(sistemle beraber).

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı