ASUS M70ad yükseltme

2.psu konumlandirmak yerine, mevcut PSU degistirsek sorun cozuluyor mu?
Ekran karti olarak ne onerirsiniz? (Ikinci el butce: 2-4K)
Anakartın güç girişleri farklı. Normal anakartlarda 24 pin güç girişi gerekiyor ve normal PSU'larda da bu soket var. Ama bu modelde anakart için ayrı ayrı 8 pin, 4 pin ve molex giriş var anakarta güç sağlamak için. Farklı bir PSU alınca bu anakarta uyar mı emin değilim. Uyar herhalde, bi denemek lazım. Her halükarda, zaten bir ekran kartı alacağınız için yeni bir PSU da almak zorundasınız zaten. Ekran kartı olarak 4k civarlarında RX 6600 olabilir. Daha düşük fiyatlarda GTX 1660 Super olabilir.

Anakartın güç girişleri farklı. Normal anakartlarda 24 pin güç girişi gerekiyor ve normal PSU'larda da bu soket var. Ama bu modelde anakart için ayrı ayrı 8 pin, 4 pin ve molex giriş var anakarta güç sağlamak için. Farklı bir PSU alınca bu anakarta uyar mı emin değilim. Uyar herhalde, bi denemek lazım. Her halükarda, zaten bir ekran kartı alacağınız için yeni bir PSU da almak zorundasınız zaten. Ekran kartı olarak 4k civarlarında RX 6600 olabilir. Daha düşük fiyatlarda GTX 1660 Super olabilir.
Gtx 1660Ti mi 6600 mu daha ustun performans veriyor? Ve uzun sureli kullanim icin hangisi ideal? Bir de PSU icin kac W onerirsiniz?

RX 6600 daha iyi. PSU Watt olarak 550 üstü olsun. Ama önemli olan modeli.
Ekran kartı işlemciyle ilgili herhangi bir darboğaz sorunu yaratır mı? Eski ama işlemci güçlü bir işlemci, bir de 8lik bir ram alacağım şu an kasadaki ddr3( sanirim 1600mhz), ddr5 ve daha hizli bir ram alsam uyuşmazlik vs. yaratir mi?

RX 6600 daha iyi. PSU Watt olarak 550 üstü olsun. Ama önemli olan modeli.
Görsel ekledim şu ekibi alsam sıkıntı olur mu? Iyi midir yani
Bu arada kasa ic goruntusunu de ekledim psu kablolari-uyusmazligi hakkında pek bir bilgim yok

Dosya Ekleri

• IMG_1813.jpeg
    IMG_1813.jpeg
    415,5 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_1795.jpeg
    IMG_1795.jpeg
    214,1 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_1796.jpeg
    IMG_1796.jpeg
    203,6 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_1798.jpeg
    IMG_1798.jpeg
    219,5 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Ekran kartı işlemciyle ilgili herhangi bir darboğaz sorunu yaratır mı? Eski ama işlemci güçlü bir işlemci, bir de 8lik bir ram alacağım şu an kasadaki ddr3( sanirim 1600mhz), ddr5 ve daha hizli bir ram alsam uyuşmazlik vs. yaratir mi?
DDR3 RAM alacaksınız. Aynı 1600 MHz bir RAM alın. RX 6600'den ötesi kesin darboğaz yapar. O SSD'yi kullanamazsınız, anakartta M2 için soket yok. Düz SATA SSD alın. Biraz deneme yanılma olacak ama umarım PSU bağlantıları bir şekilde uyar.

DDR3 RAM alacaksınız. Aynı 1600 MHz bir RAM alın. RX 6600'den ötesi kesin darboğaz yapar. O SSD'yi kullanamazsınız, anakartta M2 için soket yok. Düz SATA SSD alın. Biraz deneme yanılma olacak ama umarım PSU bağlantıları bir şekilde uyar.
PSU’nun ve son urunlerin goruntulerini ekledim, psu kablolari benzer duruyor ama pinler farkli midir acaba ya da bendeki psunun pinleriyle degistirilemez mi eger farkliysa bunu bir sormak lazim. Boyle tamamsa almaya basliyorum

Dosya Ekleri

• IMG_1819.jpeg
    IMG_1819.jpeg
    398 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_1818.png
    IMG_1818.png
    269,1 KB · Görüntüleme: 16
psu kablolari benzer duruyor ama pinler farkli midir acaba ya da bendeki psunun pinleriyle degistirilemez mi eger farkliysa bunu bir sormak lazim. Boyle tamamsa almaya basliyorum
Özel üretim olduğu için anakart güç girişinin pinleri farklı. İlk başta dediğim gibi, 2 adet PSU ile kullanmak en doğrusu olacak sanırsam. Alacağınız PSU'yu sadece ekran kartını beslemek için kullanmak gerek. Veya şöyle dönüştürücü kablolar var, işe yarıyor sanırsam:

Özel üretim olduğu için anakart güç girişinin pinleri farklı. İlk başta dediğim gibi, 2 adet PSU ile kullanmak en doğrusu olacak sanırsam. Alacağınız PSU'yu sadece ekran kartını beslemek için kullanmak gerek. Veya şöyle dönüştürücü kablolar var, işe yarıyor sanırsam:

Bu dönüştürücü işe yarıyorsa çok iyi olur, bu dönüştürücü benim anakarta uyumlu ise alacağım psu kablosunu bunlara takmam gerekiyor degil mi? Bu arada anakartın net görüntüsünü de ekledim. Ve biraz fazla soruyorum kusura bakmayın teşekkür ederiö bilgiler için bilmediğim için.

Dosya Ekleri

• IMG_1820.jpeg
    IMG_1820.jpeg
    141,3 KB · Görüntüleme: 11
Bu dönüştürücü işe yarıyorsa çok iyi olur, bu dönüştürücü benim anakarta uyumlu ise alacağım psu kablosunu bunlara takmam gerekiyor degil mi? Bu arada anakartın net görüntüsünü de ekledim. Ve biraz fazla soruyorum kusura bakmayın teşekkür ederiö bilgiler için bilmediğim için.
Evet anakarta baktım.
Attığım ürünün yorumlarında birisi tam da bizim gibi bir anakarta sahip ve bunun için kullanıp işe yaradığını söylemiş. Birisi ise "alıştıramadım" diye bir şey yazıp 1 yıldız vermiş. Büyük ihtimalle bizim işimizi görecek bu kablo. Ama bir diğer sorun şu kablo ne işe yarıyor anlamadım:

1706478219298.png

Geri
Yukarı