Asus Maximus VII Hero Duman Çıktı

ımonster11

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Birçok referansı bulunan ve bana yakın oturan birinden anakart ve işlemci ikilisi satın aldım. Sistemi oradayken herşeyini detaylıca kontrol edip test ettik ve her şey sorunsuz çalışır durumdaydı. Eve geldiğimde kendi kasama montajını yaptım her şey yerli yerindeydi tek emin olmadığım bir nokta var işlemci güç girişi 8 girişliydi ben 4 pin taktım. Her neyse ardından power tuşuna bastım ve duman çıktı anakarttan. Hemen bütün gücü kesip kabloları çıkarttım, ardından satın aldığım kişiyi aradım durumu anlattım getir kasayı bakalım dedi. Gittim orda bir daha açtık ve anakarta güç gidiyordu fakat başlattığımızda ekrana görüntü gelmiyordu işlemciden şüphelendik hemen başka bir anakartta işlemciyi denedik sorunsuz çalıştı işlemci. Sizlere sorum şu olucak bu anakartın tamiri yapılabilir mi? Bobin, kondansatör bozulduysa tamiri yapılır mı? Oturduğum ildeki Asus teknik servisine mail ve WP üzerinden durumu anlattım yanıt bekliyorum. Tamir olsa bile maliyeti tahmini ne kadar tutar?

Anakart: ASUS MAXIMUS VII HERO DDR3 1150
İşlemci: i7-4790K
PSU: Corsair RM750X

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok ilginç. 8 pin girişe siz neden 4 pin taktınız ben orasını anlayamadım.

Güç kaynağınız canavar gibi, keza anakart da öyle. Bana kalırsa montajda bir hata yaptınız. Kartın üzerindeki devreleri tek tek kontrol edin. Güç kaynağından da duman çıkmadığına emin misiniz?

Çok ilginç. 8 pin girişe siz neden 4 pin taktınız ben orasını anlayamadım.

Güç kaynağınız canavar gibi, keza anakart da öyle. Bana kalırsa montajda bir hata yaptınız. Kartın üzerindeki devreleri tek tek kontrol edin. Güç kaynağından da duman çıkmadığına emin misiniz?
Açıkcası bir korktum fazla voltaj gitmesin diye. Benim takıldığım yerde orası herşey canavar gibi sağlam parçalar güç kaynağı sağlam onuda denedik. Dediğim gibi ramlerin altındaki bir tane bobin yağlı gibi altları yanık duruyor büyük ihtimal o gitti.

Geçmiş olsun, anakarta kısa devre yaptırmışsınız maalesef. Yeni bir anakart ya da servis. Sizin tercihiniz. O anakartın garantiside bitmiştir.

Geçmiş olsun, anakarta kısa devre yaptırmışsınız maalesef. Yeni bir anakart ya da servis. Sizin tercihiniz. O anakartın garantiside bitmiştir.
Asus servis ile görüştüm anlattım detaylı bir şekilde sağolsunlar onlarda baya ilgilendiler telefonda olsa bile anlattığınıza göre halledilebilir bir sorun getirin dediler gün içinde teslim edicem onlara.
Benim anladığım nasıl kısa devre oluyor ? Herşey sorunsuz yerinde takılıydı adım kadar eminim şuana kadar çok fazla anakart değiştirip taktım ve hiç birinde sorun olmadı bu birden elimde patladı.

8 pinlik sokete 4 pinlik soketi ters bağalmış olabilirsiniz bundan dolayı kısa devre yapmış ve kondansatörleri felan yakmışsınızdır büyük ihtimal. O güzelim işlemcinin sağlam olması şükür sebebi.

4 pin taktığınız için kısa devre yaptığını düşünmüyorum.bende msi z270 m7 anakart kullanıyorum. Benimde 8 pin besleme olmasına rağmen 4 pin ile kullanıyorum

Merhabalar , kaç hafta sonunda sorunun neyden kaynaklandığını buldum. Kasadan dolayıymış. Anakartı yaptırdım ardından elime geçti uzayda çalıştırdım sorunsuz kullandım, ardından kasaya montajladım ekrana görüntü vermedi çıkarıp uzay yaptım yine görüntü gelmedi. Tamire tekrar gönderdim tekrar yapıp gönderdiler yine uzayda çalıştırdım sorunsuz montajlayınca gitti görüntü. Toplamda 3 kere bu şekilde git gel oldu ve en sonunda kasayı attım ve şuanda uzayda kullanıyorum yeni kasa alana kadar bu şekilde kullanacağım. İlk baştada büyük ihtimal kasadan dolayı duman attı. Teşekkürler yardımlarınız için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı