ASUS MG248QR input lag

Machvins

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bu monitörü kullanmaktayım ve Online rekabetçi oyunlarda PUBG'de, çok fazla giriş gecikmesi alıyorum. Denemediğim ayar kalmadı, monitör benim hızıma yetişemiyor öyle diyeyim. Genel olarak şu ayarları denedim;
- NVIDIA'da 3D ayarlarında, düşük gecikme modu tüm her şey performansda.
- Adaptive Sync kapalı daha kötü oluyor. Aktif edip G-Sync açıyorum daha serileşiyor. Ama bunu da çoğu profesyonel oyuncu, kapatıyor giriş gecikmesine sebebiyet verdiği için. Ping değerlerimde gayet normal 40-50 arası.

Donanım olarak RTX 2070 ve i5 9600K 16 GB RAM'e sahibim. İşlemciyi yükseltmeyi düşünüyorum i7 11700K'ya. Tüm ayarlar düşükte olduğu için, 1080P'de işlemci çok yüksek yükte çalışıyor %90-95 gibi.
En son olarak da aklıma monitör geliyor arkadaşlar, giriş gecikmesinin sebebiyet olarak. Mouse Razer DeathAdder Elite v2, klavye Corsair K68 Red Cherry MX. Monitörü de BenQ Zowie XL2546k ile değişmeyi düşünüyorum. Bu konu ile önerinizi bekliyorum?
@allmightymihawk Hocam bu konuda fikriniz nedir ? Forum içinde bir kaç yorumunuzu gördüm, anladığım kadarıyla ilgilisiniz bu duruma yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:
Aynı monitör bende de var ve aynı problemi yaşıyorum. Bir çözümünü bulabildin mi?
Valla ben PUBG'de sorun olduğunu tespit ettim. Şöyle Farklı monitörle denedim 165 Hertz daha akıcıydı. FPS yüksek olduğu için o aradaki hertz yüksekliğinden dolayı. Adaptive-Sync kapat oyunlar da, V-sync vesaire açma FPS'nide 150 Falan kitleyebilirsin.

Geri
Yukarı