ASUS MG248QR nasıldır?

MG248Q kullanmaktayım. Aralarında FreeSync dışında hiçbir fark yok. Bu monitörü geçen sene Şubat ayında Vatan PC'den 1300 TL gibi bir fiyata almıştım. Sizi üzmeyecek bir monitördür. Color banding sorununu ilk defa sizden duyuyorum, benim başıma daha önce gelmedi yada ben fark etmedim.

Samsung modelini alacağım galiba o kadar para vermişken TN almayayım. Önerdiğiniz samsung modelinde oyun ve film izlerken renkler güzel mi. Color banding yoktur herhalde VA panelde.

İnan bana renkler TN panele kıyasla çok daha iyi gözükecek. Bu monitörde daha önce color banding yaşayanı görmedim. Ayrıca sizin iade ettiğiniz monitörü kullananlar da color banding var dememişti galiba kötü olanı size geldi.

Samsung modelini alacağım galiba o kadar para vermişken TN almayayım. Önerdiğiniz samsung modelinde oyun ve film izlerken renkler güzel mi. Color banding yoktur herhalde VA panelde.

Kardeşim şöyle diyim 2500 tl bir monitör bile buna yakınlaşamaz net söylüyorum.Sanki 2k bir görüntüsü var.Renkler çok canlı ışık sızması ve color banding yok Curved 1ms 144 Hz daha ne istersin ki? tavsiyem 24 inç olanı alman yalnız monitörün yan panellerinde 0.2 mm siyahlık var bütün modelerde öyle Curved olmasından mı bilemiyorum artık.Profilime girersen görürsün.Şahsen ben çok sevdim monitörü.

Kardeşim şöyle diyim 2500 tl bir monitör bile buna yakınlaşamaz net söylüyorum.Sanki 2k bir görüntüsü var.Renkler çok canlı ışık sızması ve color banding yok Curved 1ms 144 Hz daha ne istersin ki? tavsiyem 24 inç olanı alman yalnız monitörün yan panellerinde 0.2 mm siyahlık var bütün modelerde öyle Curved olmasından mı bilemiyorum artık.Profilime girersen görürsün.Şahsen ben çok sevdim monitörü.
Bugün aldım samsung monitörünü çok az bir şey color banding var ama rahatsız etmiyor o kadar. Öncekine göre çok daha iyi.
Önerebileceğiniz renk ayarı var mı. Birde giriş gecikmesi ve yanıt süresi ayarınız nasıl acaba?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı