Asus Monitör Önerisi

eeagleeyess

Decapat
Merhaba arkadaşlar forumda ilk mesajım herkese saygılar.
Monitör almaya karar verdim ve sizlerin fikirlerinizi duymak istiyorum.
* ASUS 27" PG278Q 1ms 144Hz 2K DP G-Sync 3D Gaming Monitör
* ASUS 31,5" XG32VQ 2K 4ms 144hz FreeSync HDMI, DP Kavisli Monitör

Uzun zamandır laptop ile oyun oynuyordum şimdi masaüstüne geçmeyi karar verdim. Genelde PUBG, Apex Legends ve CS:GO oyunlarını oynarım. Sizlere sorularım şu şekilde;
* FreeSync monitörde G-Sync açarsam diğer monitördeki G-Sync görüntü kalitesini aynı şekilde alır mıyım ?
* İlk defa masaüstüne geçeceğim. 31,5" çok mu geniş olur oyunlar için?
Siz hangisini tercih ederdiniz? Bu konularda fazla bilgi sahibi değilim bilgisizliğimin affına sığınırak yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Uzun zamandır laptop ile oyun oynuyordum şimdi masaüstüne geçmeyi karar verdim. Genelde PUBG, Apex Legends ve CS:GO oyunlarını oynarım. Sizlere sorularım şu şekilde;
* FreeSync monitörde G-Sync açarsam diğer monitördeki G-Sync görüntü kalitesini aynı şekilde alır mıyım ?
Siz hangisini tercih ederdiniz? Bu konularda fazla bilgi sahibi değilim bilgisizliğimin affına sığınırak yardımlarınızı bekliyorum.
Ekran kartınızı belirtebilir misiniz?

Kavisli olduğu için uygun mesafede 31,5 inç çok sorun olmayabilir ama imkan varsa mağazada bir görmenizde fayda var.

Bahsi geçen oyunlarda 24" üzeri monitörler tercih edilmez oyuncular tarafından. Lakin yalnızca deli gibi rekabetçi oyunlar oynamıyor ve film de izliyorsanız 27" iyi olur. 27" üzerini asla tavsiye etmiyorum. Ciddi bir odaklanma sorunu yaşayacağınız şüphesiz. Bu bütçeye çıkmışken de Asus'un rezalet TN panellerine para vermeyin. Samsung ve MSI'dan şaşmamanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Hocam oynadığınız oyunlar için 31,5" çok fazla fps oyunları için en fazla 27" tavsiye ediliyor.
Evet doğru 27 inç en uygunu aslında ama kavisli monitörlerde bakış açısı daraldığı için 31,5'de uygun olabilir. Ama tabi ki rekabetçi oyunlar ön plandaysa bu riski almaya da gerek yok.

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.31.5 olan monitör ilk olarak Rgb olması tasarımı dikkatimi baya çekmişti.Diğer monitörün 1 ms tepki süresi olması ayrıca G-sync özelliğinin doğrudan olması daha önemli sanırım.
Monitörü Vatandan bir arkadaşım tavsiye etmişti.Msi monitörlerin çoğunda sorun oluyor ve iade ediliyor demişti bana, bu sebepten ötürü Asus tercih etmek istedim.

Hocam ekran kartınızlı bf5 oynadınızmı hiç oynadıysanız fps drobu yaşıyormusunuz ben 1080p herşey ful de drop alıyorum normalmi acaba sizde de varmı böyle birşey
Ve sıcaklık değerlerini oyun içerisin de yüksek grafikler de test ettinizmi hiç nasıl değerler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı