Asus n53jf iAtkos ML3U yüklenir mi?

JustiFiOS

Hectopat
Yer
Bursa,Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba :)

Asus n53jf model Laptop 'umun çipseti HM55 . Sizce bu çipsete iATKOS ML3U dağıtımı yüklenebilir mi ? :)
Yüklerken yapmamız gereken ayarlar var mı ? ( HM55 için hiçbir forumda ayar göremedim :( ) Ayrıca Optimus olması da herşeyi zorlaştırıyor :( .

Ayrıca şu an kullandığım Windows 8 'i SSD'ye yüklerken UEFI olarak yüklenmemiş . Mac ' i UEFI olarak yükleyebilir miyiz Boot ekranındayken acaba ?

Çok teşekkürler . :)
Selamlar ....

Cihazda UEFI desteği varsa ML3U yüklenebilir diye düşünüyorum. Yoksa da ML2 var. Bugün bir video çektik, laptopa ML2 kurduk. Yakında yayınlarız ve siz de fikir sahibi olursunuz.

Optmius için Kext vardı sanırım.

Evet çok teşekkürler cevap için :) Hani bir videonuz vardı en sonunda İngilizce konuşuyordunuz ( takdir ettim ,telaffuzunuz mükemmel ) ;
işte o videodaki yüksek seviye bilgisayar için yapılanları kendi laptopum için denesem sizce birşeyler olur mu ? :) HM55 çipsete İATKOS ML3U kurulumunu yapanlar var fakat çok az ; iki üç kişi . Forumlarda da yaptıklarından bir şey anlayamadım ; ama .. dediğiniz gibi kext , -v , -f , GraphicsEnabler = ? gibi terimler geçiyordu ... Bunlar hakkında bilgi sahibi değilim ...

Ayrıca iATKOS ML3U 'nun dağıtımını yapan uphuck adlı üye 'Compatible Chipsets' adlı dökümanında HM55 den bahsetmemiş fakat sitesinde de dipnot olarak eklemiş ki ; denemediğimiz anakart modelleri olduğu için ,farklı anakartta olumlu sonuç alanlar bizle paylaşsın ...

Henüz hiçbir şeye başlamadım . Windows 8 i silmek zorunda kalacak mıyım . UEFI yapmadığım için onu ? (Flaş belleğe UEFI uyumlu yüklememişim :( )

Windows 8'i her halükarda sileceksiniz Mac OS kurarken ama Dual boot yapabilirsiniz. Diğer videolarımızı da izleyin. ML3U DMG dosyasını indirip USB belleğe atmak zor bişey değil. Mac kurulumu biraz icraat gerektirir. Tamam, kurulumda önce araştırmanız güzel ama bi bakın bakalım UEFI desteği var mı anakartınızda. ML3U boot etmeyecek bence. ML2 kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Windows 8'i her halükarda sileceksiniz Mac OS kurarken ama Dual boot yapabilirsiniz. Diğer videolarımızı da izleyin. ML3U DMG dosyasını indirip USB belleğe atmak zor bişey değil. Mac kurulumu biraz icraat gerektirir. Tamam, kurulumda önce araştırmanız güzel ama bi bakın bakalım UEFI desteği var mı anakartınızda. ML3U boot etmeyecek bence. ML2 kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

BIOS 'da UEFI seçeneği var . Fakat ben Windows 8 'i Flaş diske yüklerken bir yerde hata yaptım ve UEFI olarak yükleyemedim.

Kullandığım SSD, Corsair Force GS modelinin 240 GB 'lık modeli . Acaba Windows 8 'i silmeden , İşletim Sisteminden Partition oluşturarak bunu Boot ekranında sizin videoda yaptığınız şekilde Mac OS' a uyumlu şekilde formatlayabilir miyim ? Böylece Windows 8 ' i de silmeme gerek kalmaz :D
Cevaplar için gerçekten teşekkürler ...

Yardım edebilir misiniz ? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir şey olsa bile ben bilmiyorum. Windows 8, boot etmek için kendi MBR'ını oluşturmakta ve Windows 8'in boot sistemini bozmadan Mac kurabileceğini pek sanmıyorum. İngilizce bir makale bulursan tercüme ederiz ama :)

Teşekkürler :)

- - - Güncellendi - - -

59v41c.png

'how do you install ml3u on mbr ? '' ile başlayan soru, benim konuyla bir alakası varmış gibi geldi bana ; ben de resim ekledim :D

Bu arada OSX86 projesinin başındaki ismi de buldum . Ufuk Durgun :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı