Asus N53JQ Ses Açma-Kapama Tuşları Sürücüsü

• Konuyu başlatan Gonomon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 4B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
G

Gonomon

Ziyaretçi
Merhabalar,
Asus N53JQ model bir laptopum var. Windows 7'den Windows 8'e geçtikten sonra klavyenin üstünde bulunan ses açma ve kapama tuşlarının çalışmadığını gördüm. Büyük ihtimalle yazılımsal bir problemdir diyip ses kartı sürücümü kurduktan sonra hala çalışmadığını fark ettim. Açıkçası çok önemli tuşlar değil ve bilgisayarımı rahat bir şekilde kullanmaya devam etmekteyim ama yine de konu açıp "bir çözümü var mıdır acaba?" diye bakmak istedim. Tuşlarla ilgili resmi yazının altında görebilirsiniz ( Gerçi biraz "paint"imsi oldu ama :D )

snzkc.jpg

İndirdiğin Windows dosyası hatalı olabilir. Ahmaklık edip rastgele yabancı bir siteden Windows 8'i indirmiştim bendede Capslock ve Numlock çalışıyordu ama ışıkları yanıp sönmüyordu. Sonra Windowsun sitesinden 8.1'i indirip kurdum takır takır çalışıyor. Nazar değmesin :D :p

Sitedeki Windows 8 64 Bit'i kullanıyorum son formatımdan beri, orijinal olarak. Yani sorunun ondan kaynaklandığını pek sanmıyorum :D

Siteden ATKACPI driver and hotkey-related utilities'i kurmamla beraber sorun düzeldi. Genelde driverleri Asusun sitesinden değil de parçasına bakıp firmanın kendi sitesinden indiriyordum, o yüzden bu gözüme çarpmamıştı açıkçası. Teşekkürler. Windows 7 kullandığım zamanlar sistemi hep Recovery'den kurmuştum açıkçası. O yüzden de böyle bir sorunu daha önce yaşamamıştım.

Önceki mesajda da belirttiğim gibi ATK'yı kurmam sorunu çözdü.
Sizden önce mesaja başladığım için verdiğiniz cevabı mesajı attıkdan sonra gördüm zaten verdiğimi hepsi içinde olsun diye attım, biri olmaz ise diğerini yüklersiniz diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı