Çözüldü ASUS N53Sv Windows 10 kurulumu sonrasında ses kartı çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ekomur

Decapat
ASUS N53Sv model diz üstü bilgisayara Windows 10 kurulumu yaptım. Sağ alt köşede yüklü ses çıkış aygıtı yok yazıyor.
Ses alınmıyor. Yardım edebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9,6 KB · Görüntüleme: 183
  • Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    7,8 KB · Görüntüleme: 176
Çözüm
Bir yerden alıntı yaptım Allah razı olsun arkadaştan tek çözüm yolu bu. Arkadaşlar kesin çözüm için yazıyorum. 1 aydır aramadığım site, denemediğim çözüm kalmamıştı. ASUS ses kartı problemi, kod10 hata problemi.

Ses çıkışı aygıtı yok çözü mü? Neden böyle ayrı ayrı yazdım. Arayan bulsun çözsün diye. Neredeyse ses kartı yandı demiştim.

Format sonrası USB'den Win 10 geçtim ve bu hataları almaya başladım.

Sorununuz kaynağı BIOS ayarlarıyla alakalı. BIOS ayarlarından sesi ve diğer kartları enable edeceksiniz. Bazı BIOS'lar da bu ayar olmayabilir. Orijinal BIOS'u yüklemeniz lazım. Ses kartı driveriyle alkalı değil tamamen BIOS kaynaklıdır.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.
Kurdum olmadı. Donanım kimliği bu mu

Device PCI\VEN_8086&DEV_1C20&SUBSYS_10631043&REV_05\3&11583659&0&D8 was migrated.

Last Device Instance Id: PCI\VEN_8086&DEV_1C20&SUBSYS_10631043&REV_05\3&11583659&0&D8
Class Guid: {4d36e97d-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Location Path:
Migration Rank: 0x0
Present: true

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    5,4 KB · Görüntüleme: 82
  • Ekran Alıntısı 4.PNG
    Ekran Alıntısı 4.PNG
    9,2 KB · Görüntüleme: 76
Teşekkür ederim. Bende bulamadım.
İlginç olan daha önce Microsoft'un ücretsiz sunduğu Windows 7 'den Windows 10'a ücretsiz yükseltme aracı ile üst sürüme geçip bir sorun yaşamamıştım.
Bilgisayara ssd takıp ram yükselttim. Ssd ye Windows 10 kurdum sorunlar yaşadım.
Önceki kurulu işletim sistemini eski diskten ssd'ye klonlayıp eski sistemi kullanmayı deneyeceğim.

Teşekkür ederim. Bende bulamadım.
İlginç olan daha önce Microsoft'un ücretsiz sunduğu Windows 7 'den Windows 10'a ücretsiz yükseltme aracı ile üst sürüme geçip bir sorun yaşamamıştım.
Bilgisayara ssd takıp ram yükselttim. Ssd ye Windows 10 kurdum sorunlar yaşadım.
Önceki kurulu işletim sistemini eski diskten ssd'ye klonlayıp eski sistemi kullanmayı deneyeceğim.
Onun yerine Windows 7 sürücüsünü deneyebilir misiniz (biliyorum çalışma ihtimali dusuk ama önceden çalışmış ise şimdi de çalışabilir) ?

Gönderdiğiniz sürücüyü kurup bilgisayarı tekrar başlattım. Ama olmadı. Aygıtı kaldırdım sonra tekrar kurdum bilgisayarı başlattım yine olmadı.

Bir yerden alıntı yaptım Allah razı olsun arkadaştan tek çözüm yolu bu. Arkadaşlar kesin çözüm için yazıyorum. 1 aydır aramadığım site, denemediğim çözüm kalmamıştı. ASUS ses kartı problemi, kod10 hata problemi.

Ses çıkışı aygıtı yok çözü mü? Neden böyle ayrı ayrı yazdım. Arayan bulsun çözsün diye. Neredeyse ses kartı yandı demiştim.

Format sonrası USB'den Win 10 geçtim ve bu hataları almaya başladım.

Sorununuz kaynağı BIOS ayarlarıyla alakalı. BIOS ayarlarından sesi ve diğer kartları enable edeceksiniz. Bazı BIOS'lar da bu ayar olmayabilir. Orijinal BIOS'u yüklemeniz lazım. Ses kartı driveriyle alkalı değil tamamen BIOS kaynaklıdır.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim.
Mehmet Güngör arkadaşım sana ve çözümü bulan arkadaşa ayrıca teşekkür ederim. 1-2 aydır internet de çözüm aradım denediklerim olmadı. ASUS müşteri hizmetleri ile görüştüm bu modelin Win10 driver desteği yok dediler ses kartını kullanamamıştım. Senin gönderin sonrasında BIOS'da play post sound özelliğini yes yaptım. Sorun çözüldü. bu çözüm bu problem için işe yarıyor benzer sorunu olan kişiler deneyebilir. BIOS ayarlarına bakılmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı