Asus N550JK CN167D Mac OS X Kurulumu

sodra

Hectopat
Merhabalar, bir önceki bilgisayarım olan Lenovo Y500'den kurtulduktan sonra başlıktaki cihazı aldım. Lenovo'ya kurulum yapamamıştım, forumdaki arkadaşlarla da baya paslaşmıştık yaşanılan sorunlarla ilgili... Uzun uğraşlara rağmen bir türlü boot aşamasındaki kapanma sorununu aşamamıştık...

Bu yeni aldığım cihaza Mac OS X kurulumu yapmak istiyorum.
1-) 10.9.3 Raw dosyasını indirdim. ( Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı | Technopat Sosyal )
2-) Yönergelerde anlatıldığı gibi Win32 Disk Imager ile .Raw dosyasını USB'ye yazdırdım
3-) BIOS ayarlarından gerekli ayarları yaptım.
4-) Clover bootloader ekranında -v -x gibi komutları girmeme rağmen kuruluma geçemedim.

Cihazın genel özellikleri:
  • 4. Nesil Intel® Core i7-4700HQ
  • NVIDIA GeForce GTX 850M 128BIT
  • 1600 MHZ DDR3 8GB RAM

Ekteki gibi bir uyarıyla kurulum donuyor. Ardından power tuşuna 5 saniye basarak cihazı kapatabiliyorum. Tam olarak eksik yaptığım şey nedir? Bu hatayı nasıl aşıp kuruluma geçebilirim? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

zizizz.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz Kext'leri ekteki gibi Transmac ile USB'den kaldırdım. Lazım olur diye yedeğini masaüstünde bir klasöre attım.
Kurulum, dediğiniz gibi Kext'lerin silinmesi ve (Optios > Graphics Injector altından Inject Intel seçeneğini boşluk tuşu ile devre dışı bırakın.)
gibi işlemlerinin uygulanmasıyla başarılı bir şekilde, sorunsuzca tamamlandı.
Win-8 ile dual boot yapma işlemi kaldı :) Onu da videoyu izleyip halledeceğim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• transmac.jpg
    transmac.jpg
    177,8 KB · Görüntüleme: 409
Kurulumu normal bir şekilde tamamladım. Yalnız 2 gündür işler dolayısıyla kalan işlemleri tamamlayamadım. Şu an sadece USB ile boot edebiliyorum ve dual boot'u bir türlü ayarlayamadım. Kext eksiği de bir hayli fazla. Touchpad, ses, intel ve nvdia ekran kextleri en sıkıntılı olanlar. Bunların dışında uykuya geçme, pil tasarufu konusunda da sıkıntı var.

sodra kardeş aynı pc den ben de de varçben mavericks kurulumunu başlatıyorm siyah ekranda noktalar geçiyor sonra da pc reset atıyor hangi ayarları nasıl yaptım biosta kardeş bi yardımcı ol be bi aydır bunnla uğraşyorm sonunda seni bulm başarmışsın:)

clover boot ekranında sadece iki tane bölüm gösteriyor o da birisi kurulum diğeri clover simgesi zaten oysa pc de 3 tane bölüm var ve görünmüyor belki bu yüzdendir kuruluma geçemedim noktalrdan sonra pc sürekli reset atıyor.Rica etsem bana boıos ayarlarını nasıl yaptğnı ya da extra bişi yaptysan yardmcı olablr misin kardeş

beyler ben bu bilgisayarı yeni aldım ve windows 8.1 kurmak istiyorum ama cd yok usb'ye windows 8.1 yazdırdım ama kalan işlemlerde çuvalladım biri bana ne yapmam gerektiğini tam olarak açıklayabilir mi şimdiden teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı