Asus N550JK Dizüstü Sıcaklık Değerleri

xOmeRx

Hectopat
Daha fazla  
Asus N550JK-CN167D laptop kullanıyorum

• Intel Core i7-4700HQ
  • Nvidia Ge Force GTX 850M 4 GB
  • 8 Gb ram
  • Windows 7 Ultimate 64 bit-SP1

17 Temmuzda elime geçen laptopu 5 aydan beri kullanıyorum.

Core temp programı ile çekirdek sıcaklıklarını ölçtüm. Boştayken (Hiçbir şey yapmazken dokunmazken 35-45 arasında geziyor.)

Ağır oyunları Assasin's cCeed Unity açtığımda işlemci sıcaklığı 87'ye kadar ulaşıyor maksimum. Zaten son cözünürlükte oynamaya sistem yetmiyor. 1920x1080'de Black Flag'ı oynayabildim. Bir de yeni çıkacak Rogue'u açar işte.

Assasin's Creed'den başka oyun oynamadım şuana değin.

Bu sıcaklık değerleri normal mi ?

hocam laptop sogutucusu alırken hangi kriterlere dikkat etmek.

Hava delikleri 2 tane var laptobun altında bulunuyor.Klavuzdada resmi var hatta.

Bu yüzden sogutucu almaya giderken klavuzu yanımda götürücem pervanenin hava kanallarına gelmesi esas sonucta

sogutucuyu alırken usb den beslenen alma diyorlar.

İşlemcinin, Intel XTU software'ini çalıştırması gerek.
Intel XTU ile cpu ve gpu voltajlarını düşürübilir, performans düşmesi yaşamadan sistemi daha düşük ısılarda kullanabilirsin ki bu aynı zamanda daha uzun pil ömrünü ve süresini de beraberinde getirir.
Ben eski bir core 2 duo kullanmaktayım, Intel XTU haliyle benim işlemciyi kabul etmiyor ama başka bir undervolting programıyla artık 70 derece üstüne çıkmıyor işlemcim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı