Asus N550jk laptop uyku modundan sonra sıfırdan açılıyor

fyi

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8gb 1600mhz kingston lddr3
SSD veya HDD modeli
SanDisk Ultra 480gb
Ekran kartı
GTX850m 4gb
Anakart
Asus n550 jk
İşlemci
4700HQ
ASUS N550JK 8gb / 4gb / 1.5 TB modelini kullanıyorum. Şu anda cihazda Sandisk Ultra SSD takılı.

Laptop uyku moduna girdikten sonra klavye, mouse veya güç tuşuna basıldığında uyanıyor ama sıfırdan açılıyor. Yaklaşık 1.5 yıldır böyle kullanıyorum, uyku modunu her yerden iptal ettiğim için sıkıntı yaşamıyorum ama tekrardan bir çözmeyi deneyeyim dedim.

Denediklerim şöyle: BIOS son sürüme güncellendi, intel ve nvidia tüm driverlar güncel, fast boot kapatıp denedim, selective usb suspend kapatıp denedim, windowsun kendi güç seçenekleri sorun gidericisini denedim ama çözemedim sorunu.

Bunun dışında cihazda hiçbir sorun yok.

Ekleme: Windows loglarına baktım biraz, cihazı sleep mode aldıktan sonra açılırken, düzgün kapatılmadığına dair log basıyor. Şu şekilde.

Critical 1/23/2022 8:34:39 PM Kernel-Power 41 (63)
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
Ekleme2: Sorunun kaynağını buldum gibi. Sandisk ve intelin geliştirdiği devsleep denen çöp özellik. Sata güç kablosunda 3.3v olduğu için ssd cihazın devsleep desteklediğini sanıyor ama aslında desteklemiyor. Çözüm olarak 3.3v vermeyen adaptör önermişler ama sanırım başka marka bir ssd ile deneyip sorunun bu olduğundan emin olacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı