ASUS N550JK sistemde mor ekran

eweibseink

Hectopat
İyi günler birkaç gün önce sorunsuz kullandıgım bişlisayarımın ekranı morlaştı ve kullanılmaz hale geldi sürücüleri kaldırıp yeniden kurdum fakat sorun devam etti en son harici bir monitöre bağlayıp denedim ve normale döndü sanırım panelde sıkıntı var ama daha önce bu sorunla karşılaşan oldu mu veya kendim halledebilir miyim? Malum ögrenciyim.

Dosya Ekleri

• 20210610_180546_001.jpg
    20210610_180546_001.jpg
    201,5 KB · Görüntüleme: 118
Yazdıktan 2 dakika sonra malesef yazar yazmaz olmuyor. Ben size mesaj yazdığımda düzenlenmemişti, ve 2 dakika önce yazmıştınız mesajınızı.

Yalan konuşmayın.

500-1000 gider diye düşünüyorum.
Siz cevap yazmadan önce güncellemiştim. Konu sizce tartışmaya değer bir konu mu?

Yazdıktan 2 dakika sonra malesef yazar yazmaz olmuyor. Ben size mesaj yazdığımda düzenlenmemişti, ve 2 dakika önce yazmıştınız mesajınızı.

Yalan konuşmayın.

500-1000 gider diye düşünüyorum.
Eyvallah ufak araştırma yapayım panelde hangi markalara bakmalıyım
Ya ekran kartı yada ekran darbe görmüş. Laptop'u tv'ye yada monitöre vs. bağlayıp öyle bir kontrol edin sorun hangisinde.
So
Laptop modeli ne?
Asus n550jk hocam sıkıntı ekrandaymış

Siz cevap yazmadan önce güncellenmiştir.
Kimi kandırıyorsunuz? Ben yazmadan önce güncelleseydiniz bende öyle bir mesaj yazmazdım.

Konu sizce tartışmaya değer bir konu mu?
Ben nasıl böyle bir sonuca vardığınızı sorup, sorunu belli etmek istedim. Ama siz yalanlar ile geçiştirmeye çalıştığınız için evet değer.

Kimi kandırıyorsunuz? Ben yazmadan önce güncelleseydiniz bende öyle bir mesaj yazmazdım.

Ben nasıl böyle bir sonuca vardığınızı sorup, sorunu belli etmek istedim. Ama siz yalanlar ile geçiştirmeye çalıştığınız için evet değer.
Fazla fevrisiniz. Fikrimi belirttim, hemen arkasından düzeltme yaptım. Polemik yaratmayın.

Ekranlar genelde o kadar pahalı olmuyor ama sizinki pahalıymış. 700 lira geçmiş olsun hocam.
ıps yerine aynı boyutta başka bir ekran mı yoksa takas yolu ile apu sisteme mi geçmeliyim çok kararsızım dolar bu haldeyken ellerim kollarım bağlandı
Beyler şimdi 6 saatlik formatlama sürecinden sonra her şey normale döndü sanırım GPU ve CPU'nun grafik yonga sürücüleri çakıştı bilmiyorum ne olduysa şu an normale döndü herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı