Asus N550JV BIOS tuşu

doğukan133

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bir ay önce Vatan bilgisayar'dan bu bilgisayarı aldım ve bios'a giremiyorum. Bütün bios tuşlarını denedim fakat olmuyor. Boot menüsüne de giremiyorum. Yardımınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bir de yeniden başlatırken klavye ışığı yanıp söndüğü anda ESC ya da F2'e bas. N serisinde genelde onlar oluyor.

Son düzenleme:
F2 tuşu bios'a girer. Kapalıyken F2'ye basılı tutarak açarsan bios'a girer.

ESC tuşu boot menüye geçer.

F2'ye basılı tutarak bilgisayarı açtığında bios'a giriyor olman lazım.

F2. F1 ile BIOS'a girilmiyor genelde. Del ya da F2.

F2 tuşu bios'a girer. Kapalıyken F2'ye basılı tutarak açarsan bios'a girer.

Yanlış. Basılı tutarsa giremez. Art arda basmalı. Ayrıca Windows 8 yüklü PC'lerde açılırken BIOS'a girilemez. Yeniden başlatmış olmalı ya da kapatırken Shift'e basılı tutarak kapatmış olmalı.

Windows 8 Ayarlar'dan "Bilgisayar ayarlarını değiştir" bölümüne gir daha sonra "Genel" butonuna tıkla. Sağ tarafta "Gelişmiş başlangıç" kısmının aşağısında "Şimdi yeniden başlat" seçeneği var ona tıkla ve başlatınca "Sorun gider" sonra "Gelişmiş seçenekler" daha sonra "UEFI Bellenim Ayarları" en son da "Yeniden başlat" butonuna tıkla. Bios'a girecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
F2. F1 ile BIOS'a girilmiyor genelde. Del ya da F2.

Yanlış. Basılı tutarsa giremez. Art arda basmalı. Ayrıca Windows 8 yüklü PC'lerde açılırken BIOS'a girilemez. Yeniden başlatmış olmalı ya da kapatırken Shift'e basılı tutarak kapatmış olmalı.

Recep Bey, siz öyle yazınca tekrar denedim. Windows 8.1.1 Pro sürümü yüklü N550JV-CN127H modelini kullanıyorum. Bilgisayarı kapattım ve F2'ye basılı tutarak power tuşuna bastım direk bios'a attı beni.

Yanlış hatırlamışım kusura bakmayın. :) Şimdi kontrol ettim F2 BIOS'a giriş tuşu. ESC'de dediğiniz gibi Boot menüsü. Üstteki mesajı da düzelteyim.

Recep Bey, siz öyle yazınca tekrar denedim. Windows 8.1.1 Pro sürümü yüklü N550JV-CN127H modelini kullanıyorum. Bilgisayarı kapattım ve F2'ye basılı tutarak power tuşuna bastım direk bios'a attı beni.

Ben daha önce basılı tutarak girilebileceğini bilmiyordum. Bilgilendirme için teşekkürler. Özür dilerim.

Ben daha önce basılı tutarak girilebileceğini bilmiyordum. Bilgilendirme için teşekkürler. Özür dilerim.

İşte sizin bu tutumunuz ve alçak gönüllü olmanız bizi bu foruma çekmiş durumda. Diğer yöneticiler gibi her şeyin en iyisini ben bilirim tavrına sahip olmamanız benim burayı daha da çok sevmemi sağlıyor :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı