ASUS N550JV-CN239H optik sürücüsü

MESSERDİ

Hectopat
Daha fazla  
Konusu geçen notebook ta blu ray optik sürücü mevcut,bu sürücü sadece okuma mı yapıyor yoksa yazma da yapabiliyor mu bilgisi olan cevap verirse çok makbule geçer teşekkürler.

siteler de blu ray rw yazıyor ama yok sanırım yazmaya çalıştım blu ray disk te iz bıraktı yazmadı yarın vatan bilgisayara soracağım.

burn aware programında ise bd-r yazıyor bu da sanırım bd-rom yani sadece okuma oluyor sanırım yok yazma.yazma yoksa blu ray ne halta yarar satıp hdd takacağım oraya.

Son düzenleme:
burn aware programında ise bd-r yazıyor bu da sanırım bd-rom yani sadece okuma oluyor sanırım yok yazma.yazma yoksa blu ray ne halta yarar satıp hdd takacağım oraya, ... senin asus
Alırken daha dikkat edebilirsin. Hem artık optik sürücü antika ssd tak bluray yazsa ne yazmasa ne 240gb ssd al 1tb harddiske at dosyaları.Bu kadar.:) :)
Hatta ben yapsam hiç optik sürücüyü takmam 256gb msata ile doldururum.

Alırken daha dikkat edebilirsin. Hem artık optik sürücü antika ssd tak bluray yazsa ne yazmasa ne 240gb ssd al 1tb harddiske at dosyaları.Bu kadar.:) :)
Hatta ben yapsam hiç optik sürücüyü takmam 256gb msata ile doldururum.
Zaten 256 gb samsung ssd aldım hdd nin yerine taktım kullanıyorum hdd yi de harici kullanıyorum,yazma okuma gibi özelliklerine bakmadım blu ray + bir özellikti benim için zaten,bir de bu ürünü almaktan başka şansım yok tu lenovo z500 alıp onu iade ettim başka düzgün pc yoktu bende bunu aldım,blu ray yazma isteğim ise 20 gb lık kurtarma alanını tek disk e kopyalama isteğimdi güzel olurdu aslında ama neyse artık.

Son düzenleme:
Zaten 256 gb samsung ssd aldım hdd nin yerine taktım kullanıyorum hdd yi de harici kullanıyorum,yazma okuma gibi özelliklerine bakmadım blu ray + bir özellikti benim için zaten,bir de bu ürünü almaktan başka şansım yok tu lenovo z500 alıp onu iade ettim başka düzgün pc yoktu bende bunu aldım,blu ray yazma isteğim ise 20 gb lık kurtarma alanını tek disk e kopyalama isteğimdi güzel olurdu aslında ama neyse artık.
Nasıl oluyor bilmiyorum ama hdd ye kurtarma bölümü oluşturuyorlar.Bunu araştırabilirsin.

Nasıl oluyor bilmiyorum ama hdd ye kurtarma bölümü oluşturuyorlar.Bunu araştırabilirsin.
:lanet: işlemi en son yapacak olan benim,hdd mi 25 gb lık bir alanını ayırdım yeni birim oluşturdum o alana kurtarma alanı oluşturmak için, işlemi başlattım kurtarma alanı oluştu fakat hdd de ki 300 gb lık verim silindi,ardından 1 günümü veri kurtarma programlarına harcayarak verileri kurtarabildim o yüzden o işe kalkışmam bir daha.Sanırım 16 gb lık bir flash belleğe oluşturmak en mantıklısı olacak.

:lanet: işlemi en son yapacak olan benim,hdd mi 25 gb lık bir alanını ayırdım yeni birim oluşturdum o alana kurtarma alanı oluşturmak için, işlemi başlattım kurtarma alanı oluştu fakat hdd de ki 300 gb lık verim silindi,ardından 1 günümü veri kurtarma programlarına harcayarak verileri kurtarabildim o yüzden o işe kalkışmam bir daha.Sanırım 16 gb lık bir flash belleğe oluşturmak en mantıklısı olacak.
Karar senin kolay gelsin..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı