ASUS N550JV Hackintosh denemelerime rağmen kurulmuyor

brkyozkn

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Pc ASUS N550JV-CN240H.
Özellikler;
+Intel Core i7 4700HQ
+NVIDIA GeForce GT750M 4 GB Ekran Kartı (SLI olmaması gerek)
+Quallcom AR9485WB-EG (Uyumlu değil heralde USB'lerinden alırım olmazsa)
+Intel HD Graphics 4600 GPU

Araştırdığım kadarıyla bu N550JV modellerine Hackintosh kurulabiliyor. Ancak benim PC normal N550JV modellerinden biraz daha farklı. Öncelikle ilk niresh ile kurulum denedim. Ancak bilgisayar Intel işlemcili olmasına rağmen "amd64" komutu ile kurulum başlayabildi.
Kurduktan sonra her bootflag'i denememe rağmen hepsinde boot logosunda takılıyor. Sadece -x bootflag'i ile girebildim. Ayrıca ekran kartı SLI'dir belki diye düşündüm ve araştırıp NVİDİA ile başlayan tüm kextleri sildim. Bu fayda etmedi. Ancak kurduğu Voodo ses driveri desteklememişti ve onun da kextlerini silip bir daha denedim.
Ancak yine nafile.. Sonra Niresh'ten umudu kesip Clover ile dual boot yapmayı denedim. Ancak Clover da Install USB seçeneğine basıldığında Root UUID falan yazıyor 2-3 saniye sonra Pc direk restart atıyor. Bu sorunu da aşamadım. Şuan bir Unibeast ile Vanilla kurulum yöntemini denemedim. Ancak o da çok zahmetli bir iş.
Ancak onda umut varsa onu da yapabilirim. Mac işletim sistemi benim için şu aralar çok gerekli. O yüzden bana yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum arkadaşlar şimdiden zaman ayırıp okuduğunuz için bile çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşamaktayım. Bootloader kullandığımda ise bilgisayar +++++++++++++++++++++++ dedikten sonra rest atmaktadır. Forumdaki araştırmalarımdan sonra aynı sorunu yaşayan bir kaç tane daha asus N550 Jv sahibi gördüm ve sorun haswell işlemcisinden kaynaklı.

Karnel yaması yapılması gerekiyormuş. Fakat forumda detaylı anlatımını bulamadım. Bu kext ekleme silme o yamayı yapmayı bilmediğimiz için ilerleme sağlayamadık. Diğer taraftan evet bu laptop'ta wireless çalışmıyor.

İkinci ekran kartı çalışmıyor ama halledilmeyecek sorunlar değil bunlar. Bilgisayar uyumlu. Birlikte bilgi paylaşımıyla sorunu çözebiliriz.

- - - Güncellendi - - -

Güncelleme

İlgili sorunu Niresh ile kurulum yaparak hallettim ve sürekli rest atma problemini "xpcm-free -v" komutları ile halletim.
Şu an başarılı bir şekilde kurdum fakat bazı driver eksikleri var hd 4600 ekran kartını 64 mb görüyor. TouchPad, ses, bluetooth çalışmıyor. Son olarak USB olmadan boot etme işini daha henüz çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşamaktayım. Bootloader kullandığımda ise bilgisayar +++++++++++++++++++++++ dedikten sonra rest atmaktadır. Forumdaki araştırmalarımdan sonra aynı sorunu yaşayan bir kaç tane daha asus N550 Jv sahibi gördüm ve sorun haswell işlemcisinden kaynaklı.

Karnel yaması yapılması gerekiyormuş. Fakat forumda detaylı anlatımını bulamadım. Bu kext ekleme silme o yamayı yapmayı bilmediğimiz için ilerleme sağlayamadık. Diğer taraftan evet bu laptop'ta wireless çalışmıyor.

İkinci ekran kartı çalışmıyor ama halledilmeyecek sorunlar değil bunlar. Bilgisayar uyumlu. Birlikte bilgi paylaşımıyla sorunu çözebiliriz.

- - - Güncellendi - - -

Güncelleme

İlgili sorunu Niresh ile kurulum yaparak hallettim ve sürekli rest atma problemini "xpcm-free -v" komutları ile halletim.
Şu an başarılı bir şekilde kurdum fakat bazı driver eksikleri var hd 4600 ekran kartını 64 mb görüyor. TouchPad, ses, bluetooth çalışmıyor. Son olarak USB olmadan boot etme işini daha henüz çözemedim.
Merhaba

Asus n550jv modeline bende kurulum yapmayı başardım fakat hdd boot olayını halledemedim. Usb ile boot edip güvenli modda açılıyor sadece sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı