Asus n550jv notebook boot menü açılmıyor

Mrsarmal123

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Benim bir Asus n550jv notebook'um var. Bu PC'ye dual boot ile ubuntu kurucam ancak her şey hazır olmasına rağmen boot ayarlarına giremiyorum. Yeniden başlatıyorum tam Asus geldiğinde esc basıyorum ve boot menü çıkıyor ancak burada internette gördüklerimin aksine sadece boot programı seçin diye bir şey çıkıyor. Buradaki tek seçilebilir seçenek olan Windows boot program onu seçiyorum ancak ben boot menüsünü açıcakta derken pc yeniden başlatmaya devam ediyor ve normal Windows açıyor. Bende mi bir sorun var? Yardımcı olur musunuz? Çok yardıma ihtiyacım var. Kafayı yiyecem, ayrıca yazılım Windows 8.1.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarının içerisine girip Boot edilen disklerin listesine ulaş. Ordan USB HDD seçeneğini en üste getir ve ayarları kaydedip yeniden başlat. Eğer yine Boot etmezse USB belleğe kurduğun Ubuntuyu kontrol et. Live CD formatında USB'ye yazdığına emin ol.

BİOS'a gir boot ayarlarında secure boot seçeneğini disable yada others yap o şekilde boot edecektir.

İlk olarak F2 yada Del tuşları ile BIOS'a gir boot menüsüne gel öncelikle secure bootu kapat sonra ilk sıraya kurulum yapacağın USB belleği al F10 yap kaydet çık. İstersen fast boot seçeneğini disable yap yavaş açılsın sende kolaylıkla BIOS'a gir yada boot seçeneklerine ulaş.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı