ASUS N551 JW Laptop SSD terfisi yapmak

Kerem Konak

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar benim ASUS N551 JW modeli bir laptopum var ve içinde 5400 Rpm 2 tb 2.5 inç bir sabit disk var ve m2 veya m sata girişi yok. İnternette bununla ilgili birkaç şey gördüm . Ama yine de emin olamadım. DVD okuyucu yerine ssd takıyorlar bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.Başta da belirttiğim gibi benim mevcut disk im 2 tb bu yüzden kalın olması lazım. Sizce nasıl bir ürün tercih etmeliyim? Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar benim ASUS N551 JW modeli bir laptopum var ve içinde 5400 Rpm 2 tb 2.5 inç bir sabit disk var ve m2 veya m sata girişi yok. İnternette bununla ilgili birkaç şey gördüm . Ama yine de emin olamadım. DVD okuyucu yerine ssd takıyorlar bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.Başta da belirttiğim gibi benim mevcut disk im 2 tb bu yüzden kalın olması lazım. Sizce nasıl bir ürün tercih etmeliyim? Teşekkürler...

Sizin modelde sanırım "Blu-Ray RW XL" var. SSD alacaksanız mevcut sabit disk in yerine takın ve sistemi ona kurun, Blu-Ray i kullanmayacaksanız çıkardığınız
HDD yi de onun yerine takabilirsiniz. Yalnız alacağınız HDD kutusu iptal edeceğiniz Blu-Ray ile aynı ölçülerde ve kalınlıkta olmalıdır. İnternet te şekli ve nerelerde satıldığı belirtilmiştir. Görerek almanızı tavsiye ederim.

peki aynı konu üzerinden ben de bir soru soraym; SSD'yi eski HDD'nin yerine ya da optik okuyucu yerine takmak arasında performans farkı olur mu? HDD'ye dokunmasak ve SSD'yi optik okuyucu yerine takıp temiz bir kurulum yapsak performans kaybı söz konusu mu?

Saykopat ın yazdıklarına katılıyorum, ben şahsen 850 EVO 500 GB aldım ve eski HHD nin yerine taktım, şu an süper hız var. Eski HHD yi haricen kutu içerisinde USB üzerinden depolama için kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı