Asus n551jw-cn360t SSD takılır mı?

efe3535

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi. Asus n551 jw-cn360t i7(win10) 4720hq 2.6/3.6 ghz 16RAM 1TB hardsik 24GB msata SSD özellikli laptobum var. 24GB olan msata SSD'yi 256GB'lik bir msata SSD ile değiştirebilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Technopat ailesi. Asus n551 jw-cn360t i7(win10) 4720hq 2.6/3.6 ghz 16RAM 1TB hardsik 24GB msata SSD özellikli laptobum var. 24GB olan msata SSD'yi 256GB'lik bir msata SSD ile değiştirebilir miyim ?
Tabiki dışarıdan mSata SSD alıp değiştirebilirsiniz fakat mSata yuvasının cihazın hangi kısmında olduğunu bilmediğimden söylüyorum cihaz garanti dışı kalabilir.

cavabınız için teşekkürler ben en son 32 gb lık msata ssd desteklediğini okumuştum dediğiniz kesinse bir 256gb lık msata ssd alacağım. exprescahce ile otomatik olarak sık kullandığım programları ssd ye atıyormuş bunu benim kendim manuel olarak yapmam mümkünmü program ile mesela bir oyunu oynuyorum veya bir program kullanıyorum direkt ssd ye atmam mümkünmü ?

cavabınız için teşekkürler ben en son 32 gb lık msata ssd desteklediğini okumuştum dediğiniz kesinse bir 256gb lık msata ssd alacağım. exprescahce ile otomatik olarak sık kullandığım programları ssd ye atıyormuş bunu benim kendim manuel olarak yapmam mümkünmü program ile mesela bir oyunu oynuyorum veya bir program kullanıyorum direkt ssd ye atmam mümkünmü ?
Cihazın desteği konusunda net bir bilgim yok maalesef. Programları ise zaten kurarken SSD'ye kurunuz Windows ile birlikte.

Program kurarken c ve d olarak 2 yer çıkıyor ssd ayriyetten çıkmıyor ssd c nin içinde. mantığıda sık kullandığın programı otomatik içine atıyormuş windows u ssd ye kurmak için manuel kurmayı bilmiyorum veya program gerekiyorsa mevcut değil bilginiz vardır diye sordum.

bu şekilde fotoğrafta tıkladığım disk 1 Msata ssd

Dosya Ekleri

• laptob.jpg
    laptob.jpg
    264,8 KB · Görüntüleme: 244
Son düzenleme:
Hocam üzgünüm ama siz bugüne kadar SSD'yi kullanmamışsınız. 22,36 gb'lık SSD'nin Sağlam kısımına sağ tıklayıp 'Sürücü Harfi-Yolu Değiştir' seçeneğine tıklayıp 'Ekle' diyip boşta olan bir harfi atayın. İşte o zaman SSD'yi kullanmayı başlayacksınız. SSD bilgisayara bağlı fakat kullanımda değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı