Asus N551vw vs Lenovo y50-70

• Konuyu başlatan s3ma
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 4B

s3ma

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, mimarlık bölümü okuyorum, autocad, 3d max, sketchup .. vb programlar kullanıyoruz.

4.000 TL'ye kadar bir laptop almayı düşünüyorum, eğer gerçekten fiyat farkına değecek özellikler var ise 5.000 TL'ye kadar cıkabilirim.

Ben bilgisayar özelliklerinden anlayan biri değilim, anlayan birkaç kişiye sorduğumda özellik olarak i7 olmasını, 16 GB RAM'i olmasını önerdiler ve mümkünse SSD olmasını.

Şu iki laptop arasında kaldım,

LENOVO Y50-70 15.6 inç Intel Core i7-4720HQ 16 GB 1 TB + 8 GB SSD GeForce GTX960M 4 GB Windows 8.1 Notebook

Asus N551VW-CN007T

Asus'un

RAM'i 8 GB fakat 128 GB SSD'si var
  • Core i7-6700HQ 2.60 Ghz İşlemci
RAM tipi ddr4

Windows 10

Lenovo

16 GB RAM 8 GB SSD

Core i7 4720HQ

RAM tipi DDR3

Windows 8.1

Kafama takılan farklılıklar bunlar. Bunlar beni ne derece etkiler ? Hangisini tercih etmeliyim veya 5.000 TL'ye kadar başka bir öneriniz var mı? ( MSI veya monster düşünmüyorum.)

Yardımcı olursanız sevinirim..

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus'u tercih etmeni öneririm 8 Gb Ram kullanacağın proğramlara yeter, bende mühendislik okuyom az çok anlarım, senin gibi bende alacam, ayriyetten Asus'un işlemcisi son nesil skylake işlemci gayet güçlü bide Ssd de var, kesinlikle Asus.

Kesinlikle asus hem fiyatı hem kalitesi çok iyi ddr4 ram ddr3 e göre %30 daha hızlı ve işlemcisi de 6.nesil.
Ben de kullanıyorum gayet memnunum

Kesinlikle asus hem fiyatı hem kalitesi çok iyi ddr4 ram ddr3 e göre %30 daha hızlı ve işlemcisi de 6.nesil.
Ben de kullanıyorum gayet memnunum

Slm Bende bu laptobu almayı düşünüyorum. Daha fazla detay verebilirmisiniz. oyun performansı nasıl, ısınma olayı nasıl. wifi balnamasında sıkıntı var mı ? Birde önceki modelde pıt şeklinde ses geldiği yazılmıştı, böyle bir şeye rasladınız mı ? vs. vs

Slm Bende bu laptobu almayı düşünüyorum. Daha fazla detay verebilirmisiniz. oyun performansı nasıl, ısınma olayı nasıl. wifi balnamasında sıkıntı var mı ? Birde önceki modelde pıt şeklinde ses geldiği yazılmıştı, böyle bir şeye rasladınız mı ? vs. vs

1) ekran kartı gayet iyi şarjda takılı oldugu sürece hiçbir oyunda sıkıntı çıkarmıyor yüksek ayarlarda rahatça oynuyorum.

2) tek fanlı ama soğutması başarılı oyunlarda biraz ısınıyor tabi ama rahatsız edici değil bence yine de soğutucu tercih edilebilir.
Zaten normal kullanımda gayet iyi tutuyor sıcaklığı.

3) wifi bağlantısı güzel sıkıntı çıkarmadı bana karşı komşumun üst katındaki internete kesilmeden bağlanabiliyorum.

4)Pıt sesi var çözümü de var onun bir arkadaş bulmuş sağolsun halledildi.
Zaten demeseler farketmicektim öyle bir şey :D

5) Işık sızması çıkıyor bazı modellerde alınca dikkat edilmesi gereken ilk hususlardan biri. Öyle bir şey çıkarsa da iade edilebilir.

Ek olarak çok hızlı bir bilgisayar ssd ile 3-4 saniyede açılıyor ilk 4-5 açılışta 8-9 saniyede açılıyodu artık 3-4 saniyede hemen açılıyor.
Klavyesi alttan beyaz aydınlatmalı
Arka kapaktaki asus yazısı hafif ışıklandırılmış gayet şık duruyor.
Merak ettiğiniz başka şey varsa sorabilirsiniz

Asusu şiddetle tavsiye ederim !

1) ekran kartı gayet iyi şarjda takılı oldugu sürece hiçbir oyunda sıkıntı çıkarmıyor yüksek ayarlarda rahatça oynuyorum.

2) tek fanlı ama soğutması başarılı oyunlarda biraz ısınıyor tabi ama rahatsız edici değil bence yine de soğutucu tercih edilebilir.

3) wifi bağlantısı güzel sıkıntı çıkarmadı bana karşı komşumun üst katındaki internete kesilmeden bağlanabiliyorum.

5) Işık sızması çıkıyor bazı modellerde alınca dikkat edilmesi gereken ilk hususlardan biri. Öyle bir şey çıkarsa da iade edilebilir.

Ek olarak çok hızlı bir bilgisayar ssd ile 3-4 saniyede açılıyor ilk 4-5 açılışta 8-9 saniyede açılıyodu artık 3-4 saniyede hemen açılıyor.
PIT sesi dediğniz nedir ? neden çıkıyor ve çözümü ne ?

Asusu şiddetle tavsiye ederim !

PIT sesi dediğniz nedir ? neden çıkıyor ve çözümü ne ?

Donanımsal değil yazılımsal bir şey bu sorun demeyeceğim çünkü güç tasarrufu için kullanılmadıgı zaman hoparlörü kapatırken ve kullanılcagı zaman açarken gelen sestir.
Regedit diye bir şey var ona girip;

HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek\RAVCpl64\PowerMgnt dizinine giriyoruz.

Değiştireceğimiz ayarları ondalık seçeneğini işaretleyerek yapıyoruz

Delay time:999
Enabled:1
OnlyBattery:1

Ardından bilgisayarı açıp kapayın sorun düzelecektir

Diğer forumda yazıyor çözüm ordan alıntıdır.

Pıt sesi ile ışık sızması olayını biraz anlatsanız yeni laptop alacam bilgim olsun

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı