ASUS N552vw BIOS 304 hala sorunlu mu?

Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
LITEON CV1-8B256 (256 GB, SATA-III)
Merhaba. Öncelikle bilgisayar cahiliyim :D. Google üniversitesi bilgisayar bölümünü uzaktan eğitimle okuyorum. O yüzden forumdaki arkadaşların bilgeliğine danışmak istedim.

İnternette araştırma yaptığımda başlıktaki laptop modelinin son BIOS güncellemesi bazı SSD'lerde (internette hep Samsung SSD gördüm gerçi) problem yaratmış. Liteonun yalnız başına bir problem çıkardığını okumadım. Bu laptopu kullanmaya başladığımdan beri hiç sürücü değiştirmedim. Microcode'larına baktıklarında sistem stabilitesini arttırmak dışında önemli bir işlevi yok yazmışlar (ama yazmışlar bak). bunlar gerçekten doğru mu? N552vw kullanananlarda BIOS 300 -> 304'e geçişte hiç problem çıktı mı (bu sitede problem yaşayan biri gördüm ama 2. sürücüm o arkadaşınkinden farklı o yüzden emin olamıyorum)? Şu an ASUS N552Vw'de BIOS 304 kullanan var mı? BIOS'la ilişkin başka önemli etkenler varsa lütfen belirtin çünkü yardımınıza ihtiyacım var. Eğer güncellemeyi yaparsam winflash kullanarak USB'deki BIOS 304'ü kullanmayı planlıyorum.

2. sürücü (HDD): Toshiba MQ01ABD100 (1 TB, 5400 RPM, SATA-ıı)

Dip not: BIOS 304'u çalıştıran 2 kişiye denk geldim internette bu arada. Ama onlar da sistem özelliklerini ayrıntılı belirtmemişler. Bir kişi sistem özelliklerini belirtmiş ama diğer kişi bundan bahsetmedi bile.

Resim kaynağı: Blackmagic Forum • View topic - Resolve 17.2.1 issue loading extremely slowly

Dosya Ekleri

• 2022-04-09_11-56-12.png
    2022-04-09_11-56-12.png
    67,5 KB · Görüntüleme: 28
Evet kesinlikle sorunlu. Çünkü BIOS'u güncelledim ve an itibarıyla PC ASUS logosunda kalıyor.
Evet kesinlikle sorunlu çünkü bios u güncelledim ve an itibarıyla pc Asus logosunda kalıyor yedek ssd de yok ssd çıkartmaya çalışıyorum(bolibolingolimbomboo benim)

tamamdır hallettim bios 304'ten 300'e indirdim. sıkıntı yaşarsanız yapacağınız şey hdd'yi çıkartın sonra komut istemi yöneticiyi açın. Sonra cd C:\Program Files (x86)\ASUS\WinFlash
enter'a basın. Ardından WinFlash /nodate yazın winflash açılcak. Bilgisayardan dosya seç kısmından bios 300'ü seçin yüklicek pc ve tada. Oh be 4 saat filan sürmüştür ssd yi filan çıkardım her şeyi yaptım o kadar iyi hissediyorum ki şu an imla mimla filan yalan xDDD

Geri
Yukarı