Asus N56VMA Dizüstünde Asus N56VZ BIOS Sürümü Yüklü

BIOS sürümü ve grafik yongası konularına netlik getireyim.

Dostum AIDA64 Extreme Edition kaynaklarında, dizüstü sisteminin içerisinde olan anakart belli ve şuan yüklü olan BIOS gayet güncel yani 217.
Kısacası BIOS konusundaki düşünceleri kafandan tamamiyle at, yanlış bir BIOS sürümü yüklü değil ki zaten bu mümkün de değil.
Kafan rahat olsun, zaten farklı bir anakarta ait BIOS'u yüklemene izin verilmez aynı senin farklı bir BIOS verisini yüklemeye kalktığında aldığın hata gibi.

Grafik yongasına gelecek olursak galiba Intel Core serisi işlemcinde dahili bir grafik yongası var, aynı zamanda anakartında da NVDIA Geforce serisi bir grafik yongası var. Sen bu sürücüleri yükleyeceksin ve NVDIA kontrol paneline gelerek yüksek performanslı grafik yongasını kullanmak istediğini belirten ayarı kullanacaksın ve sistem otomatik olarak anakartında bulunan grafik yongasını devreye sokacak.

Aşağıdaki bağlantı adreslerindeki 2 farklı grafik yongası sürücüsünü indir ve kur, NVDIA kontrol panelini masaüstüne sağ tıklayarak aç ve gerekli ayarı bul.

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8.1/VGA/VGA_Intel_Win81_64_VER101810330802.zip
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8.1/VGA/VGA_nVidia_Win81_64_VER918132683.zip

Üstteki Intel'in, alttaki ise NVDIA'nın sürücüsü. (Windows8.1 64Bit kullandığını farz ediyorum)

Driver yüklenmiyor hata veriyo uyumlu donanım bulunumadı gibi defelarca denedim en güncel sürücüyü indirdim bi türlü yüklenmedi yukarıda yazdığımı tekrar yazıyorum bilsayarımın markası modeli asusn56vm ve 204,205,206,214 bios sürümleri var asusn56vz de ise 202, 204, 211, 215, 216, 217 sürümleri var ve benim bilgisayarımda 217.bios sürümü yüklü iki bilgisayarın teknik özellikleri birbirine çok benziyo bilgisayarımda asusn56vz nin bios çipi olduğundan şüpheleniyorum.

AIDA64 bana, o leptobun içerisinde VZ serisinde kullanılan bir anakart olduğunu söylüyor.
Ve zaten uyumsuz bir BIOS sürümünü, daha önce de söylediğim gibi zaten yükleyemezsin.
Ben ortada bir sorun görmüyorum nedense, var mı bu yüzden olduğunu düşündüğün, yaşadığın problemler?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı