ASUS N56VZ Notebook Model Farklı Gözüküyor

Peeves

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. 3 hafta kadar önce dizüstü bilgisayarımda ısınma ve fan problemi nedeniyle İzmir'de özel bir firmaya verdim. Fan düzeltildi ancak laptopu geri aldıktan sonra birtakım parçaların değiştiğini anladım. Örnek vermek gerekirsek;

1- RAM: 12 GB olan RAM 8 GB idi.
2-işlemci: i7 3630-QM 2.40 GHz olan işlemci i7 3610-QM 2.30 GHz idi.
3- Ekran kart: 650M 4 gb 128bit olan ekran kartı 630M idi.
4- Windows 10 orijinal iken orjinalliğini yitirmişti.

Akşamında geri götürdüm ve RAM, işlemciyi hallettim. Geriye Windows ve ekran kartı kaldı. Windows'u kendim bugün hallettim. Şu an orijinal ancak ekran kartım hala farklı gözüküyor. Dxdiag ve GPU-Z ve Nvidia'nın kendi programı ekran kartını farklı olarak gösteriyor.

Ayrıca Dxdiag'da sistem modeli N56VZ olması gerekirken N56VM olarak gözüküyor. Firmaya sorduğumda biz sadece fanı değiştirdik başka işlem yapmadık dediler. Asus'un N56VM notebook'unda GT 630m ekran kartı , 3610-QM işlemci var. acaba bu firma anakartı mı veya parçalarımı kasti olarak değiştirmiş olabilir mi ?

Not: laptopu bugün teslim aldım bana 2-3 hafta içerisinde laptopun kesin yapılacağını, Asus'dan BIOS güncellemesi beklediklerini ve bu problemlerin yazılımsal bir sorun olduğunu, kendilerinin fan hariç hiçbir parçayı değiştirmediklerini söylediler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'i anlarımda ekran kartınızı ve işlemcinizi değiştirebilmeleri için anakartınızın değişmesi lazım, sonuçta gömülü oluyorlar ve teker teker değiştirilmiyor (bir kaç model hariç). Sorunun yazılımsal olma ihtimali yüksek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı