ASUS N56VZ-S4402H Mavi Ekran Hatası

bburakemre

Hectopat
Öncelikle herkese merhabalar;
Başlıktada belirtiğim gibi Asus N56VZ-S4402H serisinden bir tanesine sahibim.

Özellikleri:
  • 16 GB Ram
  • Nvidia Geforce GT 650 4 GB Ekran kartı
  • i7 3630QM 2.4 GHz
  • Windows 8 İşletim sistemi

Genellikle Steam üzerinden oyun oynarken özellikle Dota 2 oynarken sıklıkla hata alıyorum. Nvidia'nın 314.07 sürümüne sahipken yaklışık 20 kere DPC_WATCHDOG_VIOLATION bir kere PAGE_FAULTIN_NONPAGE_AREA bir sefer DRIVER_IRQL_NOTLESS_OR_EQUAL hatalarını aldım. Daha sonra ekran kartının 310.90 sürümüne döndüm. ( Tavsiyeler üzerine ).

Hatalar kısmen azalsa da hala devam etmekte. Bu sürümde ise DRIVER_VERTIFIER_DETECTED_VIOLATION, NTFS_FILE_SYSTEM, CLOCK_WHATCHDOG_TIMEOUT hatalarını aldım. Bu hataların her birinde mavi ekran geldi hata hakkında bilgi toplanıyor yazıp %100 e geldikten sonra bilgisayarı yeniden başlattı. İki sürümde de bazen Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatasını da aldım fakat bu hatada bilgisayar yeniden başlamadı sadece oyun kapandı.

Son olarak da dizüstünün mikrofonundan kounştuğumda sesim çok deriden ve boğuk geliyor harici mikrofon taktığımda ise bu durum düzeliyor. Bu dizüstünün bir alt modelini touch pad hatası yüzünden iade etmiştim. Bunu da iade etmek istemiyorum. Sebebi ise hem bütün paketi toplayıp mağazaya gidip bir sürü iade işlemiyle uğraşmak hem de yenisi gelene kadar ve ya para iadesi alana kadar geçecek süre.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arşiv dosyasını indirin. Arşivi açın. Bilgisayarınızda WinFlash diye bir programın bulunması lazım. Onu çalıştırın ve dosyayı programdan seçin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı