ASUS N580VD Wi-Fi kendiliğinden devre dışı kalıyor

LOTR Manyağı

Hectopat
Yer
Diyarbakır
Merhaba,

Bu sorun nasıl başladı hatırlamıyorum. Bilgisayarın Wi-Fi'si birdenbire kesiliyor, problemin modem kaynaklı olmadığını biliyorum zira bu problem olurken telefondan hala bağlıyım. Bağdaştırıcılara girdiğimde Wi-Fi devre dışı yazıyor, bazen geliyor geri bazen de gelmiyor. Yaptıklarım;

Format-temiz kurulum (yine Windows 10 kurdum farklı sürümünü)
Aygıt Yöneticisi - "güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın" tikini kaldırmak.
Eski/yeni driverları denedim.
Wi-Fi kartını değiştirdim, yenisinde de aynı problem devam etti.
Şarj belki yeterli voltajı veremiyordur diye yeni şarj aldım.
Isınmadan kaynaklanıyordur belki diye oyun oynamadım. Normal kullanımda da gitti.

Gelelim düşüncelerime ve sorularıma;

Arkadaşlar yaptığım şeyler ile ilgili fotoğrafları ekliyorum. Şimdi eski Wi-Fi kartım "Intel(R) Dual band Wireless-AC 8265" ve bilgisayar markam ASUS N580VD (PC arkası etiketi de fotolara ekledim). Bu kart ile ilgili driver indirirken doğru yaptım mı bilmiyorum. Yani sürücü indirirken ASUS'u mu baz alıyorum yoksa Intel'in sitesini mi sormak isterim. İkisini de denedim zira. Hem yeni 2023 sürücüsü hem de 2015 sürüsücü hata verdi. Bunların işletim sistemi uyumu bu problemi yapar mı yorumlarınızı bekliyorum.

Yeni sipariş ettiğim Wi-Fi kartı "Intel Dual band Wireless-AC 3160" taktığımda 2015 sürücüsü geldi. Güncelledim 2019 yılına Intel'in sitesinden sorun devam etti. Böylelikle kartımın sağlam olduğu kanaatine vardım. Doğru mu size sormak isterim.

Şarj aletim tıpkı bilgisayar arka etiketinde yazan voltaj ve amper değerlerini içeriyor, bununla alakalı olabilir mi?

Son olarak oyun oynarken genellikle threttstop programını kullanıyorum. Alakası olabilir diye yazmak istedim.

Kısacası yaptığım ve aklıma gelenleri fotoğraflar ile birlikte yazdım. Problem şu an devam etmekte. Fikirlerinizi ve çözümlerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• AC 8265.PNG
    AC 8265.PNG
    264,2 KB · Görüntüleme: 13
  • DxDiag.PNG
    DxDiag.PNG
    33,8 KB · Görüntüleme: 12
  • Eski Wifi Kartı.jpeg
    Eski Wifi Kartı.jpeg
    75,3 KB · Görüntüleme: 24
  • Güç Tüketimi.PNG
    Güç Tüketimi.PNG