ASUS N61-JV Windows 10 UEFI Kurulumu

YusufOzbek

Hectopat
Merhabalar öncelikle.
2010 model ASUS Laptop'a sahibim. BIOS arayüzü eski yani fare ile kullanılamıyor. Fakat internette de yaptığım araştırmalara dayanarak bilgisayarın UEFI desteklediğini öğrendim. Zaten BIOS'da da UEFI Boot'u açıp kapayabiliyorum.

Fakat ben herhangi bir USB'ye Rufus yardımı ile güncel ve orijinal bir Windows 10 ISO dosyasını UEFI olarak kurduğumda ve laptop açılırken Boot menüsüne girip UEFI ile başlayan USB ismini seçtiğimde ekrana Windows logosu gelip altındaki yükleme animasyonu bir süre sonra donuyor ve bu şekilde kalıyor. Düzeltmenin tek yolu Laptop'u zorla kapatmak. Windows'u ise sadece normal olarak yani UEFI olmadan USB'ye yazıp, UEFI olmayan Boot seçeneğini seçince kurabiliyorum. Ayrıca ben UEFI olarak kurmanın bilgisayarın açılış hızını büyük oranda düşüreceğini düşünüyorum.
Acaba Bilgisayar'a Windows 10'u UEFI olarak kurmam mümkün mü?
Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Not: Bilgisayar aslında Windows 7 kurulu olarak alındı. Ayrıca Windows'u aktifleştirirken Windows 7 Home Premium anahtarını kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı