ASUS NJ550JK şarj olmayı bırakıyor

emoman37

Femtopat
Daha fazla  
Cihazımı ortalam 5 yıl sanırım yaşlanmış vaziyette pek de güvenilir olmayan bilgisayarcı sayılabilecek 2 farklı kişinin elinden geçti. temizlik vb. ben kendim beceremeyeceğimi düşündüğüm için korkmuştum, kurcalamadım. 19 yaşına yeni geldim (Tabii o zamanlar Technnopat'tan haberim yok.).
Kısaca kullandığım cihaz kullanış esnasında vakit vakit -bu sık sık da olabiliyor- şarja takılı olduğu halde şarjı almayı kesiyor. Haliyle batarya da eskidiği için %90'da kapanıyor PC. Bu çok sık olmaya başladı. Ne zaman ağır bir uygulama veya oyun kullansam -örnek vereyim, Witcher 3'ü oynarken yarım saat, 15 kadar oynadıktan sonra- PC'nin içerisinden bir takım paslı bisiklet tekeri dönmesini andırıcak sesler geliyor ve şarjı almayı bırakıyor, sonra alıyor, yani 5 dakika içerinde 3-4 kere şarj alıp birkaç saniye sonra almamaya karar veriyor. Bu soketten mi adaptörden mi bataryadan mı neden olduğunu bilemediğim bir sıkıntı. Benimle aynı şeyi yaşayan bilgili bir arkadaşımız varsa benim yarım yamalak yazımı okuduysa bir de yardımcı olabilirse güzel olur ki bu benim ilk konu oluşturmam. Yanlış yere de oluşturmuş olabilirim.
İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
5 Yıllık olsa da laptoplar %100 olduktan sonra şarjı bataryadan ilişiğini keser o yüzden mobilte olmadığı zamanlarda hep şarjda kullanmak en mantıklısı tabii önce markanıza danışın 2013'de aldığım Samsung laptop hala şarjı 2 saat gitmekte bu tarz kullandığım için. Başka bir adaptör ile deneme şansınız varsa onu bir deneyin ya da bir başka olasılık içini açıp kapatırken veya temizlerken sokete veya pil bağlantılarına zarar vermiş olabilirler ama bence adaptöründen kaynaklıdır bir farklı adaptör dene derim?

5 Yıllık olsa da laptoplar %100 olduktan sonra şarjı bataryadan ilişiğini keser o yüzden mobilte olmadığı zamanlarda hep şarjda kullanmak en mantıklısı tabii önce markanıza danışın 2013'de aldığım Samsung laptop hala şarjı 2 saat gitmekte bu tarz kullandığım için. Başka bir adaptör ile deneme şansınız varsa onu bir deneyin ya da bir başka olasılık içini açıp kapatırken veya temizlerken sokete veya pil bağlantılarına zarar vermiş olabilirler ama bence adaptöründen kaynaklıdır bir farklı adaptör dene derim?
hayır denemedim, cihazın şarj alma özelliğinde sorun olmadığını düşünmüştüm cihaz sürekli şarjda duruyor lakin ısınınca kısa süreli aralıklarla şarj ile ilişkinisi kesiyor farklı bir adaptör öneriniz için teşekkür ederim içini açıp kontrol ediceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı