Asus Notebook BIOS'tan Power Tuşu Atamak

akın atıl

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle s.a. Elimde bi tane Asus notebook var. Power tuşu arzalı olduğundan söktük, kürdanla basıp açıyorum. İnternette araştırdım, power tuşunu başka tuşa atayabilirmişiz ancak Bios'ta power bölümü yok. Bios'ta olanlar:

Main advanced securitiy boot, exit bunlar var. Ben hangi seçenekten power ulaşabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Saatin solundaki batarya ikonundan güç ayarlarına gir, soldaki listede ekranı kapatınca ne yapacağına karar ver gibi bir girdi olmalı. Oraya girip ekranı kapatınca uykuya al'ı seç.
Bu şekilde olur, zaten 8.1 kullanıyorsan çok da farklı bir iş yapmıyor olacaksın.

Ya da kapatı dene belki kapatı seçersen tersi de çalışır.

Uyku ikiye ayrılıyor, standart uyku modu (sleep) için sorunun cevabı evet ama süre uzayınca ağır uykuya geçiyor mu hatırlamıyorum. Ağır uykuda(hibernate ya da hybrid sleep olsa gerek) power tuşu gerekiyor Windows 7'de.

Şu şekilde dene, yukarıda bahsettiğim yerde kapak kapanınca "bir şey yapmasın"'a ayarla.
Sonra seçili güç profiline ait gelişmiş ayarlara girip oradaki kapak seçeneğini uykuya al olarak ayarla. Bu şekilde kapağı açıp kapatınca sistem de açılıp kapanabilir sanırım, bir dene.

Bunlarla uğraşmak yerine power switchin yerine bir şeyler de uydurabilirsin duruma göre.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı