Asus Notebook'ta nasıl recovery oluşturulur ?

Halilcicek

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Asus K55VJ bir notebook'a sahibim. Maalesef yedeklemem nasıl olduysa silindi. Yani format atmak istersem orjinal dosylarını indiriyorum ve usb ile format atıyorum . Zaten notebook otomatik olarak serial keyi yapıştırıyor yani orjinal kullanıyorum . Ben şimdi windows 10'a geçmek istiyorum. Sanırım Windows 10'un orijinal dosyalarıyla format atarsam key otomatik algılamıyormuş bu yüzden windows 10'a geçince yedekleme oluşturmak istiyorum. Bu yedeklemeyi nasıl oluşturabilirim ve oluşturduktan sonra ihtiyaç anında nasıl kullanabilirim ? Şimdiden teşekkürler

Yedekleme oluşur ama Recovery bölümü oluşmaz. O bölümü ancak servis oluşturabilir. Yedekleme için bu rehber Windows 10'da da geçerli:

Windows 8.1 Veri Yedekleme ve Geri Yükleme Rehberi - Technopat

Ayrıca lisans olmasa bile Windows 10 otomatik etkinleşir. Kendini donanımsal olarak lisanslayan bir işletim sistemi. Sadece bir kere rezerve edip yükseltme yapmanız yeterli.

Mesela ilerde bilgisayarıma format atmak istedim , tekrar windows 8.1 formatlayıp windows 10'a çıkabilir miyim ? Windows 10'u temiz kurulum yaparsam key otomatik olarak algılanır mı ?

Son düzenleme:
Sana tavsiye windows 10 yükselt PC sonra acronis le imaj alıp istediğin kadar format atabilirsin. Format atmaktan kastın aldığınız imajı yüklemek.yanı PC temizken aldığınız imaj PC ağırlaştığını hissetiniz acronisle imajı yüklüyorsunuz o günkü gibi PC tertemiz kullanıyorsunuz.

Yok benim demek istediğim ilk önce windows 8.1'den 10'a yükselteceğim , sonra windows'un sitesinden orijinal w 10'un dosylarını alıp sıfırdan herşeyi silerek bir kurulum yapacağım. Bu durumda key algılanır mı ?

Format atarken normalde orijinal lisanslı windows ta disk kısmına geldiğinizde recovery diye bir disk vardır.eğer o silinmemişse sıkıntı olmaz.

evet şuan 8.1 orijinal olarak üstünde . Sanırım şuan üzerinde 8.1 keyi var , eğer yükseltirsem windows 10 keyi olacak yani 8.1 keyi silenecekmiş , ne kadar doğrudur bilemem . Yükselttikten sonra sanırım artık windows 10 temiz kurulumu istediğim kadar yapabilirim ama yine içimde bir şey var .

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı