Asus C550EA Notebook'ta Usb3.0 problemi

maskman

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, öncelikle yeni bir üyeyim ama tecnopat'ın uzun zamandan beri takipcisiyim, takıldığım bir çok noktada bu site bana destek oldu. Öncelikle bunun için site yapımcılarına teşekkür ederim. Problemime gelince Yukarıda belirttiğim üzere Asus XC552EA Notebook geldi servise , Kendi sitesinde windows8 ve 8.1 sürücüleri bulunmakta, biz bu makineye windows7 kurulumu yaptık, her şey güzel iki adet zaten usb portu var ve bu portlar USB3.0 boot edemedik haliyle, cd den kurulum ile windowsumuzu kurduk, bi şekilde driverlarınıda tanıttık, gel gelelim bu usb 3.0 portları çalışmıyor. Driverları yüklü oldugu halde çalışmamakta ısrar ediyor. Garip olan durum ise herhangi bir mouse veya usb 2.0 flash bellek windows içerisinde görmez iken bu durum usb3.0 flash bellekler için geçerli değil. Yani USB 3.0 portlarının ikiside USB3.0 Flash belleği görürken USB 2.0 flash bellekleri ve mouse dahi görmüyor. ne yapacagımı şaşırdım. Araştırdım bulamadım. Son olarak buraya yazıyorum , Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ek Olarak Bu Flash Bellekler Bios içerisinde de görülmüyor. Biosunu da güncelledim. Değişen bir şey olmadı

Son düzenleme:
Aygıt yöneticisinde hiç bir driver eksik değil. USB.3.0 Drivei'da kurulu, dediğim gibi usb 3.0 bir flash bellek taktıgımda hiç zorlanma olmadan okuyabiliyor. Mouse ve ya USB2.0 bir flash belleği okumuyor. Çok fazla bellek denedim. sadece usb 3.0 okuyor

Maalesef Her Türlü Yöntemi denememe rağmen olmadı. başka sürücüler, windows7 uyumluluk modu ile çalıştırma ve windows7 sürücüleri. hiç bir şey ifade etmedi. Bu sorunu bu şekilde kabul etmek durumunda kaldım. yardımınız için teşekkür ederim

Rica ederim.

Bu arada bazı laptop BIOSlarında USB 3.0 özelliği kapatılarak USB 3.0 portları 2.o olarak çalıştırılabiliyor. Bu tip bir seçenek varsa hızdan kesip kullanım alanını genişletebilirsin.Bios USB ayarlarında XHCI varsa disable yapıp deneyebilirsin. Bu tip bir seçenek varsa USB'den kurulum da yapabilirsin.

Farklı bir isimlendirme de olabilir, eğer var ise.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı