ASUS Orion Pro alınır mı?

aliefemetin

Hectopat
Asus Orion Pro gerçekten eski ama hala sağlam işe yarar bir kulaklığa benziyor. Forum İstanbul Vatan Bilgisayar şubesinde mevcutmuş. Kulaklığı önerir misiniz? Mikrofon kalitesi iyi mi? Uzun süre kullanılabilecek bir kulaklık mı? Önerir misiniz?

ASUS kulaklıklar çöp. MH751’in stoğa gelmesini bekle ya da GSP 300 al. GSP 300’ü anakartın besleyebilir beslemeyebilir de.

Anakartın nedir?

Senin ses kartına lazım. MH751/752 stokta yok ve GSP 300 anakartın besleyemez. O yüzden Cloud 2 gidebilirsin:

Normalde Cloud 2 önermezdim ama eski olsa da GSP 300/MH752/Alpha/Alpha S dışında bu bütçede bu kulaklığı yenebilen yok. Alpha'nın da ses kartı yok. Alpha S çok pahalı.

Mümkünse MH752'in stoğa gelmesini beklemeni öneririm ama çok acelen varsa Cloud 2 alabilirsin. MH752'den daha kötü olsa da seni üzmez.

2 Tane kullandım birisi Pro'ydu diğeri konsollar için olanıydı. Pro'yu yurtdışından getirtmiştim ondan mıdır bilmem ses kalitesi diğerine göre daha iyiydi. Baktığında ikisi de aynı ürün, sadece aparatları farklı. Firmalar ülkelere göre ürettiği için malzemeden kısabiliyor. Sonuç olarak ikincisi ilkine göre çok az farklı olsa da ikisinden de ses kalitesi olarak memnun kaldım. Yeterince temiz ve dengeliydi. Bunda ses kartımın ve SBC2'nin de farkı var. Onun sayesinde 7.1 Surround'a çevirdim ikisini de ve çok kaliteliydi. Kendi yanında gelen aparatı dandik, sesleri karıştırıyor. Suni deriler hemen olmasa da zamanla dökülmeye başlıyor. Kafam büyük olmasına rağmen hiç sıkma yapmadı.

Günlük 6 saat civarı kullanıyordum genelde. Ama kablo ömrü 2 seneymiş onu tecrübe ettim. İkisini de hiç düşürmeden, kablosunu dolamadan düzgünce kullandım. 2 seneyi gördükten sonra tam olarak kulaklıkla olan bağlantı noktasından temassızlık yapıp tek kulağın sesini yitirmesine sebep oluyor. Sanırım üretimini buna göre ayarlamışlar. İki kere de aynı yerden 2 seneyi doldurduktan sonra temassızlık yaptı. Birinde sağ kulak kesildi, diğerinde sol kulak :D kablosu fazlasıyla uzun bazen çok dolanabiliyor. Ona da dikkat etmeniz gerekiyor. Durumlar iyi olsa üçüncüyü de alırdım sanırım. Bir kere doğru ve temiz sesi bulunca insan bırakası gelmiyor.​

Yeni konular

Geri
Yukarı