Asus P5B Sisteme Mac Os X 10.9.2

Benim sorun biraz daha büyük benim ethernet driver bile çalışmıyor sadece ses çalışıyor usb bellekte görmüyor. Ne yapacam delirecem. Eğer böyle bir durumla ilgili bir bilginiz olursun lütfen bildirin.

Kext sihirbazıyla ben bazı driverleri yükledim ama ? Sorun halen devam etmekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum sırasında Graphics enabler eğer işaretlersen sıkıntı çıkmaz.

Yanlış bilgilendiriyorsun. Sadece GraphicsEnabler=Yes ile ATI kart tanıtabilseydik hayat çok daha kolay olurdu. O kadar kolay değil.
QE_CI Exotic Patch kullanılması gerekebilir.

QE/CI Exotic Patch for Mavericks - InsanelyMac Forum

Ses kartı için VooDooHDA yükleyebilirsin MultiBeast içinden. Son sürüm 2.8.4 seçip yükle. Olmazsa UEFI rehberindeki gibi PKG ile yükle.

Wireless kartın çok eski. Sadece 10.8.3 için yamalanmış bir Kext var. 10.9.2'de çalışacağını pek sanmam ama istersen dene:

ATHEROS AR5005G AR2413 AR2414 IO80211Family.kext - OSx86.net Hackintosh

Hard diskten boot için ise MBR bir disk kullandığını düşünerek sana bu rehberdeki kurlumu yapmanı öneriyorum:

Dual Boot Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.1 Rehberi » Technopat

Son düzenleme:
Yanlış bilgilendiriyorsun. Sadece GraphicsEnabler=Yes ile ATI kart tanıtabilseydik hayat çok daha kolay olurdu. O kadar kolay değil.
QE_CI Exotic Patch kullanılması gerekebilir.

QE/CI Exotic Patch for Mavericks - InsanelyMac Forum

Ses kartı için VooDooHDA yükleyebilirsin MultiBeast içinden. Son sürüm 2.8.4 seçip yükle. Olmazsa UEFI rehberindeki gibi PKG ile yükle.

Wireless kartın çok eski. Sadece 10.8.3 için yamalanmış bir Kext var. 10.9.2'de çalışacağını pek sanmam ama istersen dene:

ATHEROS AR5005G AR2413 AR2414 IO80211Family.kext - OSx86.net Hackintosh

Hard diskten boot için ise MBR bir disk kullandığını düşünerek sana bu rehberdeki kurlumu yapmanı öneriyorum:

Dual Boot Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.1 Rehberi » Technopat

Her şey Tamam bana verdiğiniz EXOTIC Programı sayesinde ekran kartım süper çalışmakta inanın çok şaşırdım.

80gb ve 16mb önbellekli bir hard diskten bunu beklemiyordum.

Yalnız bir sorun daha var. Ne yaptıysam ses kartını tanıtamadım. En son indirdiğim VOODOO-HDA-2.8.5-MAVERICS son sürümünü indirmeme rağmen yükledim ve bir sonuç alamadım.

(extensions) Bölümünden silip tekrar kurdum ama sonuç alamadım. Ayrıca Multibeast'ın son sürümünden de denememe rağmen sonuç alamadım.

Ses sorununu da halledebilirsek detaylı yaptığım tecrübelerle yüklediğim şekilde rehberde anlatacağım. Tam çözümlü olarak.

Sesi herkes VooDooHDA işe çalıştırmış. Olmadı rehberdeki gibi PKG olarak yükle ve çıkış ayarlarını kontrol et.

Aynen Recep bey PKG sürümünü indirip ve üzerine exotic kurdum...

Ses sadece bilgisayarın ön yuvalarından gelmekte tüm ayarları denedim.

Yani front bölümünden ... Sadece ses gelmekte...

Sadece önden ses alıyorum ama arka portlardan ses alamıyorum mu diyorsunuz ? Şu sorunu önce bi düzgün yazalım. Çünkü başta ses alamıyorum diyordunuz, sesi sağladık şimdi bir de arka portlar kaldı. Bunun Mac ile bir ilgisi olmayabilir. Anakartın üstünde Jumper olabilir hem arka ehm de önü aynı anda devreye sokmak için.

Kaldı ki ses çipiniz çok eski.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı