ASUS P5G41 İNTEL GMA X4500 Mac OS X Kurulumu

Masaüstü Bilgisayar:

ANAKART: ASUS P5G41-T MLX
CHİPSET: İNTEL G41
İşlemci 3 GHz Intel Core 2 Duo
EKRAN KARTI: İNTEL GMA X4500
RAM: 800 Mhz DDR3 2 GB
500 GB Western Digital SATA HDD
LGA 775

Şimdi gelelim Kurulum maceramıza...

CHİPSET ve İŞLEMCİ İNTEL olunca tabiki kurulumda zorlanmadım.
Orijinal APPSTORE imaj ile kurulumu gerçek zamanlı olarak tamamladım. BOOT sırasında hiç komut girmedim.

Kurulum bitince MULTİBEAST ile ethernet FakeSMC USB 3.0 Driver yükledim. VoodooHDA ile Ses Kartını yükledim çalıştı.

Bootloader olarak CLOWER yükledim.

Yalnız Ekran Kartı İNTEL GMA X4500 çalışmıyor. KEXT paket yazılımı vs denedim olmadı. Ben de önceden kalma NVİDİA GEFORCE 8400 Ekran kartımı PCI X16 yuvasına taktım. Açtım Elma logosunu geçer geçmez masaüstü gelmeyip RESET attı.
Taktığım kartı çıkarıp bilgisayarı tekrar açtım.
CLOWER Boot loader İNFO PLİST dosyasını CLOWER Configrator ile açtım...

DİSPLAY kısmında İNJECT İNTEL işaretini kaldırıp İNJECT NVİDİA işaretledim kaydettim
NVİDİA GEFORCE 8400 ekran kartını tekrar taktım.
Bilgisayarı tekrar açtığımda alttaki ekranla karşılaştım ve tüm fonksiyonlarıyla çalışıyordu.

EKRAN KARTI olarak şiddetle NVİDİA tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Masaüstü Bilgisayar:

ANAKART: ASUS P5G41-T MLX
CHİPSET: İNTEL G41
İşlemci 3 GHz Intel Core 2 Duo
EKRAN KARTI: İNTEL GMA X4500
RAM: 800 Mhz DDR3 2 GB
500 GB Western Digital SATA HDD
LGA 775

Şimdi gelelim Kurulum maceramıza...

CHİPSET ve İŞLEMCİ İNTEL olunca tabiki kurulumda zorlanmadım.
Orijinal APPSTORE imaj ile kurulumu gerçek zamanlı olarak tamamladım. BOOT sırasında hiç komut girmedim.

Kurulum bitince MULTİBEAST ile ethernet FakeSMC USB 3.0 Driver yükledim. VoodooHDA ile Ses Kartını yükledim çalıştı.

Bootloader olarak CLOWER yükledim.

Yalnız Ekran Kartı İNTEL GMA X4500 çalışmıyor. KEXT paket yazılımı vs denedim olmadı. Ben de önceden kalma NVİDİA GEFORCE 8400 Ekran kartımı PCI X16 yuvasına taktım. Açtım Elma logosunu geçer geçmez masaüstü gelmeyip RESET attı.
Taktığım kartı çıkarıp bilgisayarı tekrar açtım.
CLOWER Boot loader İNFO PLİST dosyasını CLOWER Configrator ile açtım...

DİSPLAY kısmında İNJECT İNTEL işaretini kaldırıp İNJECT NVİDİA işaretledim kaydettim
NVİDİA GEFORCE 8400 ekran kartını tekrar taktım.
Bilgisayarı tekrar açtığımda alttaki ekranla karşılaştım ve tüm fonksiyonlarıyla çalışıyordu.

EKRAN KARTI olarak şiddetle NVİDİA tavsiye ederim.

Neden NVİDİA ekran kartını tavsiye ediyorsunuz ? İntel kullanmaktan farkı nedir ?

İNTEL kartlar yükleme ve performans konusunda hem uğraştırıyor hem de bazı modeller çalışmayabiliyor. Ama NVİDİA kartlar sorun çıkarmıyor. Tam performans çalışıyor... O yüzden öyle yazdım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı