ASUS P5G41C-M lx otomatik BIOS güncelleme yapılabilir mi?

Ramazan5215

Decapat
Daha fazla  
ASUS P5G41C-M lx anakarta sahibim ve BIOS'umu güncellemek istiyorum. BIOS'um en son 2009 yılında kurulmuş. Pek bilgim olmadığı için BIOS yerinden güncellemeye korkuyorum. Otomatik güncelleme diye bir şey var dediler. Ben de size bir sorayım dedim. Anakartımı otomatik olarak güncelleyebilir miyim? Güncellersem bir sorun oluşur mu? Özür dilerim pek bilgim yok.
Sistem AMD Radeon R7 240 ekran kartı.
Intel Core Quad Q 8400 işlemci.
224 GB piooner SSD.
Not: Sistem oyunda siyah ekran veriyor o yüzden güncellemek istiyorum.

İlk defa otomatik güncelleme duyuyorum. İki çeşit yükseltme yolu var. Windows üzerinden .exe ile diğeri ise biosu ez flash ile yapılır. Korkmanız normal her insanın başına geliyor eğer anakartın revizyon numarasını biliyorsanız ez flash ya da windows üzeriden yapabilirsiniz.

İlk defa otomatik güncelleme duyuyorum. İki çeşit yükseltme yolu var. Windows üzerinden .exe ile diğeri ise BIOS'u EZ Flash ile yapılır. Korkmanız normal her insanın başına geliyor eğer anakartın revizyon numarasını biliyorsanız EZ Flash'ya da Windows üzeriden yapabilirsiniz.

Peki en kolay nasıl yaparım anlatır mısınız lütfen?

Peki en kolay nasıl yaparım anlatır mısınız lütfen?
Tabi önce usb belleğinizini fat 32 ya da ntfs formatlatlayın. Sonra anakartınızı google üzerinden aratın ve sitesine gir oradan driver biosa gelin indirdikten sonra f15 ya da msc dosya şeklinde bir dosya olmalı onu usb atın. PC resteleyiniz ve f2 ya da del tuşu ile biosa girin. Tools kısmından ez update kısmından yapın size bir youtube linke bakarak yapabilirsiniz.

Tabi önce USB belleğinizini fat 32 ya da NTFS formatlatlayın. Sonra anakartınızı Google üzerinden aratın ve sitesine gir oradan driver biosa gelin indirdikten sonra F15 ya da msc dosya şeklinde bir dosya olmalı onu USB atın. PC resteleyiniz ve F2 ya da Del tuşu ile biosa girin. Tools kısmından ez Update kısmından yapın size bir YouTube linke bakarak yapabilirsiniz.

Eski anakartlar için fat 32 olması gerekiyor diye duydum. Fat 32 mi yapayım ya da NTFS mi biosa girdiğimde USB'yi görmesse ne yapacağım anlatır mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı