Asus P5G41T-M LX, P4 Sistemi Yenilemek

keypax

Hectopat
Yer
Uşak
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen
Merhaba arkadaşlar elimde asus P5G41T-M LX anakart işlemcim Pentium 4 3.20 GHZ 640 LGA775 Ekran kartı Amd Radeon HD 5450 1GB 64 bit, Ram 2GB DDR3 PC310700 (667) mhz. Bu sistemi şuan kullanıyorum oyun oynayan birisiyim bu sistemi sizce ne yapabilirim ? En az 500 tl bütçe ayırdım bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim saygılarımı sunarım.

Merhaba,

Bu sistemden güzel bir performans alabilmek için işlemciyi değiştirmelisiniz. İşlemcinin değişmesi için Anakart'ın değişmesi gerek. 500 TL'den daha çok bütçeye ihtiyacınız var, şöyle 1000-1500 falan bir şey ayırabilseydiniz belki bir şeyler yapabilirdik.

Yinede başka arkadaşların fikirleri olacağını tahmin ediyorum.

Merhaba arkadaşlar elimde asus P5G41T-M LX anakart işlemcim Pentium 4 3.20 GHZ 640 LGA775 Ekran kartı Amd Radeon HD 5450 1GB 64 bit
Ram 2GB DDR3 PC310700 (667) mhz bu sistemi şuan kullanıyorum oyun oynayan birisiyim bu sistemi sizce ne yapabilirim en az 500 tl bütçe ayırdım bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim saygılarımı sunarım.

Sistem parçalarının çoğu değişmesi gerek oyun-amaçlı değiştirmeye gidiyorsan. En 500 TL derken en fazla kaç TL bütçen var?

en fazla 500 başka param yok malesef

APU sistemine yönelerek yeni sistem kurma çabasına girebilirsin ama ekran kartı alamayacaksın 500 TL ile. Anakart, işlemci ve bellek olacak ilk başta; ilerde eline tekrar para geçerse HD 7770 gibi bir kart takabilirsin. Alternatif olarak parayı arttırıp herşeyi yenilemek de var. Karar senin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı