Çözüldü ASUS P5G41T-M LX3 SSD destekler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

metevelioglu

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şu anki anakartım SSD desteklemediği için yeni bir anakart alacağım ve alacağım anakart ASUS P5G41T-M LX3 anakartı. SSD destekliyor mu öğrenmek istedim.
SSD = Hikivision E100 2.5 SATA 256 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anki anakartın SSD desteklemediğine nereden karar verdiniz? LGA 775 anakartların yanılmıyorsam hepsinde SATA portu mevcut, ancak genellikle SATA 2 kullanıyorlar bu da SSD'nin yarı hızında çalışmasına sebep oluyor.

Şu anki anakartın SSD desteklemediğine nereden karar verdiniz? LGA 775 anakartların yanılmıyorsam hepsinde SATA portu mevcut, ancak genellikle SATA 2 kullanıyorlar bu da SSD'nin yarı hızında çalışmasına sebep oluyor.
ssd alıp taktım ama windows kurulmadı. HDD sata 3 ama ssd olmadı ne yazık ki.

SSD alıp taktım ama Windows kurulmadı. HDD SATA 3 ama SSD olmadı ne yazık ki.

Disk muhtemelen GPT fakat sizin ise anakartınız muhtemelen UEFI BIOS desteklemiyor bu yüzden önce diski MBR olarak biçimlendirmeniz gerekmekte. Linkte bulunan işlemleri tam tersi şekilde yani MBR yerine GPT, GPT yerine MBR yazarak gerçekleştirin. MBR Diski GPT Diske Çevirme

Disk muhtemelen GPT fakat sizin ise anakartınız muhtemelen UEFI BIOS desteklemiyor bu yüzden önce diski MBR olarak biçimlendirmeniz gerekmekte. Linkte bulunan işlemleri tam tersi şekilde yani MBR yerine GPT, GPT yerine MBR yazarak gerçekleştirin. MBR Diski GPT Diske Çevi

Evet bende zaten öyle yapmama rağmen olmadı ilk anakartımda, bilgisayarcı da denedi ve SSD desteklemiyor dedi anakartın. Bende bu anakartı alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı