ASUS P5GC-MX/GBL SATA 3 SSD destekler mi?

Batın OKAN

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, umarım forum da aradığınızı bulabiliyorsunuzdur. Konumuza dönelim benim anakartım: ASUS P5GC-MX/GBL, SanDisk'in 240 GB'lık SSD'sini takmak istiyorum Anakart'ım için biraz araştırma yaptım. "4X SATA 3 Gb/s bağlantı noktaları" yazıyordu. Saadede gelelim, ben SSD takabileceğimi düşünüyorum ama gene de destek almakta fayda var. SSD taksam SSD'nin tam performansını alabilir miyim? Bir de takabilme şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Destekler hocam. Fakat SATA 2 hızında çalışır. Yine de farkı görürsünüz. Alın derim.

Selamlar, umarım forum da aradığınızı bulabiliyorsunuzdur. Konumuza dönelim benim anakartım: ASUS P5GC-MX/GBL, SanDisk'in 240 GB'lık SSD'sini takmak istiyorum Anakart'ım için biraz araştırma yaptım. "4X SATA 3 Gb/s bağlantı noktaları" yazıyordu. Saadede gelelim, ben SSD takabileceğimi düşünüyorum ama gene de destek almakta fayda var. SSD taksam SSD'nin tam performansını alabilir miyim? Bir de takabilme şansım var mı? Saniyede 2

Saniyede 250 MB okuyan bir 240GB SSD takabilirsin.

Takabilirsiniz, anakartınız SATA III yani SATA 6 Gbps desteklemediği için hız biraz daha düşük olur. Yine de HDD'den çok daha hızlı olur günlük kullanımda. Ayrıca SSD Plus almanızı tavsiye etmem, sorunlu bir model.

Yardımlarınız için teşekkür ederim, peki benim anakartıma göre 240 GB'lık hangi SSD'yi önerirsiniz?
Şu an fiyatı çok iyi, alabiliyorsanız kesinlikle bunu tavsiye ederim.

Şu an fiyatı çok iyi, alabiliyorsanız kesinlikle bunu tavsiye ederim.

Teşekkür ederim maaş'ım yattığı zaman anında bunu alacağım.

Geri
Yukarı