Asus P5K PRO Sisteme Yükseltme Önerisi

The Janitor

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. ASUS P5K PRO sistemim için yükseltmeye gitmek istiyorum. LGA775 Mimarisine uygun en iyi işlemci, buna uygun en iyi RAM ve darboğaz yapmayacak bir GPU önerir misiniz? Şu anda sistem özellikleri:

Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz CPU
6 GB DDR2 RAM
ASUS Geforce GTX 550Ti 1GB GDDR5 GPU
WD Caviar Blue 1TB 2,5" HDD
500W PSU
Windows 10 Pro 64-bit
asusp5kpro.png

Açıkçası bu saatten sonra o sisteme yapılan yükseltmeler de biraz boşa olur. Satabilirseniz parçaları satın, ryzen 1300x gibi giriş seviyesi bi ryzen,ram,anakart alın. Ekran kartını da fırsat bulunca değişirsiniz.

Soğutmanız iyi ise Aliexpress'ten Xeon X5460 iyi değilse X5450 alın. İkiside çok iyi overclock oluyor. Overclock ile 1050Ti darboğaz yapmıyor. X5450 Q9650 gücünde işlemcidir. Benim tavsiyem bu.

Kafam karıştı numaralar hep birbirine benziyor :LOL: Bulduğum CPU X5460 mış zaten. Soğutma iyi olduğunu düşünüyorum, boşta 45-55 derece arasında çalışıyor. Önlü arkalı 2 tane sıfır 80mm kasa fanı var bir de PSU da sıfır 120mm fan var yine. Sadece işlemci fanı stock fan eğer ondan bahsediyorsanız cpu fanı alınır sıkıntı yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı